جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

بودجه مصوب مساجد و بقاع متبرکه محقق نشد - نمایش محتوای خبر

 

 

بودجه مصوب مساجد و بقاع متبرکه محقق نشد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: بودجه مصوب برای مساجد و بقاع متبرکه در سال‌جاری محقق نشد و امیدواریم مسئولان امر نسبت به این مسئله مساعدت کنند.

بودجه مصوب مساجد و بقاع متبرکه محقق نشد

حجت‌الاسلام علی محمدی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری اظهار کرد: احیای موقوفات از وظایف اصلی و مهم سازمان اوقاف است و امیدواریم نسبت به این وظیفه به خوبی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه در سال جاری بودجه مصوب برای مساجد و بقاع متبرکه محقق نشد، اضافه کرد: امیدواریم مسئولان امر نسبت به این مسئله مساعدت کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از ثبت اطلاعات 8 هزار و 51 امامزاده و بقعه متبرکه در کشور خبر داد و گفت: اطلاع‌رسانی از اجرای نیت واقفان باید مورد توجه مسئولان اوقاف در استان‌ها قرار گیرد.

محمدی با تاکید بر اینکه مردم باید بدانند عواید موقوفات در کجا و برای چه امری هزینه می‌شود، ادامه داد: اطلاع‌رسانی از اجرای نیت واقف موجب تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و اعتمادسازی نسبت به ایجاد وقف‌های جدید بین مردم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری در راستای اجرای نیت واقف 500 نفر به عتبات عالیات اعزام شدند، تصریح کرد: اجرای نیت واقف طبق‌نظر واقف در وقف‌نامه صورت می‌گیرد.