جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

بودجه آموزش و پرورش 20هزار میلیارد ریال افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

بودجه آموزش و پرورش 20هزار میلیارد ریال افزایش یافت

ˈ قاسم احمدی لاشکی ˈ روز دوشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان پردیس دکتر علی شریعتی ساری با اظهار این که 90 درصد افزایش اعمال شده در بودجه مربوط به حقوق فرهنگیان و هزینه های جاری است، افزود: بودجه آموزش و پرورش از 170هزار میلیارد ریال سال جاری به 190هزار میلیارد برای سال آینده افزایش یافته است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه به پژوهش در حوزه های مختلف به عنوان زیربنای توسعه تاکید کرد و گفت: خوشبختانه پژوهشگران کشور ما در حوزه های مختلف علمی رتبه ممتازی را کسب کردند و ایران اسلامی هم در چشم انداز 1404باید در همه سطوح رتبه اول منطقه را به خود اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از حوزه ها از برنامه زمان بندی شده جلوتر هستیم، اضافه کرد: در حوزه پژوهش و بهداشت و درمان به اهداف پیش بینی شده در چشم انداز 1404 بسیار نزدیک شدیم و رتبه دوم منطقه را کسب کرده ایم.

احمدی لاشکی گفت: در حوزه علم و فن آوری هم رتبه نخست منطقه متعلق به ایران اسلامی است.

وی افزود: افتخار دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده را نباید به دولت ها نسبت دهیم زیرا متعلق به نظام است و با تدابیر رهبر معظم انقلاب محقق شده است.

این نماینده مجلس با اشاره به پیشرفت های کشور در حوزه هوا و فضا گفت: برنامه ریزی در کشور برای حضور در یکهزار و 360 کیلومتری فضا در حال انجام است که جلوه ای از تلاش پژوهشگران برتر را نشان می دهد.

وی افزود: جوانانی مانند مصطفی احمدی روشن، شهریاری و رضایی راه توسعه و پیشرفت را بخوبی برای ما باز و روشن کردند و لازم است همین مسیر ادامه یابد.

احمدی لاشکی به تحریم های اعمال شده علیه ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: جوانان ما مستعد و دارای ظرفیت بسیار بزرگی هستند که ضمن تقدیر و تجلیل باید از سوی دولت و مجلس مورد حمایت قرار گیرند.

وی با اشاره به افزایش دو برابری بودجه دانشگاه فرهنگیان در کشور، افزود: بودجه 720 میلیارد ریالی این دانشگاه در سال جاری به یک هزار و 460 میلیارد ریال برای سال آینده افزایش یافت که 5/63 درصد آن مربوط به حقوق و دستمزد است و 30 درصد آن برای سایر اقدامات در این دانشگاه اختصاص می یابد.

احمدی لاشکی خواستار توسعه فضای آموزشی دانشگاه فرهنگیان در کشور شد و گفت: توسعه فضای عمرانی در دانشگاه فرهنگیان باید با پژوهش همراه باشد.

وی از مجاورت دانشگاه فرهنگیان ساری با زندان این شهر انتقاد کرد و افزود: کارهای سازه ای و عمرانی نیز باید بر اساس پژوهش باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات از تصمیمات جدید مجلس برای حذف کنکور ورود به دانشگاه و مراکز آموزش عالی خبر داد و گفت: شورای سنجش و پذیرش دانشگاه در حال تصویب قانونی است که تنها برای 30 درصد از رشته های دانشگاهی کنکور برگزار می شود.