جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

بودجه‌ریزی عملیاتی توسط شهرداری‌ و دهیاری‌ها انجام شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بودجه‌ریزی عملیاتی توسط شهرداری‌ و دهیاری‌ها انجام شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی نبیان در نشست مشترک مسئولان بازرسی مازندران با مسئولان اجرایی این استان اظهار داشت: ماده 174 قانون توسعه برنامه پنجم به شهرداران اجازه می‌دهد برای درآمد پایدار دریافت هزینه بهره‌برداری را در دستور کار قرار دهند.

وی تصریح کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری بودجه‌ریزی عملیاتی را مد نظر قرار دهد و این مهم را در سطح استان اجرایی کند.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به مطرح شدن جلوگیری از تغییر کاربری در استان بیان داشت: بعد از حضور استاندار جدید جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز به شدت پیگیری شد.

وی ادامه داد: برای احداث بنا، بحث جلوگیری از تغییر کاربری اراضی مد نظر قرار گرفته و رعایت حد نصب و احراز مالکیت نیز مورد توجه مدیران باشد.

نبیان گفت: در حریم شهرها ساخت‌وساز با استعلام از کارگروها و در طرح هادی استان و کمیسیون‌های مربوط استعلام لازم را از جهاد سازندگی دریافت کنند.

معاون عمرانی استاندار مازندران اضافه کرد: زمین‌های دارای کاربری آموزشی باید استعلام لازم از آموزش و پرورش دریافت کنند. شهرداری‌ها برای ساخت‌وساز گزارش دقیقی را تهیه و سپس اقدام به ساخت‌وساز کنند.

نبیان با اشاره به مشکلاتی که در حوزه پسماند وجود دارد، افزود: با تلاش‌های انجام شده در شرق مازندران اجرای سیستم کمپوست به‌زودی انجام می‌شود.

وی بیان داشت: تلاش برای اجرای کارخانه زباله‌سوز در ساری و نوشهر در حال شکل‌گیری است و مسئول ارشد محیط زیست در کشور صدور مجوز برای احداث کارخانه زباله‌سوز را به مسئولان استانی تفویض اختیار کرد.