جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

به مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بهره برداری از 38 طرح فنی، تولیدی و پژوهشی صدا و سیمای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

به مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بهره برداری از 38 طرح فنی، تولیدی و پژوهشی صدا و سیمای مازندران

با حضور معاون امور مجلس و استانهای سازمان صدا و سیما، نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری، استاندار و سایر مسئولین استانی، 38 پروژه فنی، تولیدی و پژوهشی صدا و سیمای مازندران به بهره برداری رسید.

به مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بهره برداری از 38 طرح فنی، تولیدی و پژوهشی صدا و سیمای مازندران

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مازندران، نماینده ولی فقیه در استان، در آیین بهره برداری از 38 طرح فنی، تولیدی و پژوهشی، با قدردانی از رسانه ملی و استانی، پوشش شبکه های دیجیتال در استان را خدمت بزرگ فرهنگی و رسانه ای به مردم مازندران خواند و رفع موانع بهره گیری بیشتر شبکه استانی در نقاط دوردست استان را خواستار شد.

ربیع فلاح استاندار مازندران نیز با اشاره به نقش ویژه ی رسانه ملی در تمامی رخدادها، شناسایی و معرفی نخبگان و ظرفیت های استان در تمامی زمینه ها را مأموریت با ارزش رسانه عنوان کرد. همچنین وی از صدا و سیمای مازندران در پوشش مناسب حماسه مردم استان در انتخابات اسفند قدردانی کرد.
صادق مقدسی، مدیر کل صدا و سیمای مازندران هم با بیان اینکه با بهره برداری از 20 سامانه دیجیتال، پوشش استانی از 79 درصد به 89 درصد رسید افزود: 70 هزار نفر دیگر از هم استانی های عزیز از شبکه دیجیتال بهره مند شدند. به گفته وی، برای این طرحها 35 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
معاون امور مجلس و استانهای سازمان صدا و سیما هم در این آیین، با اشاره به حضور ملموس رسانه ملی در شئونات زندگی مردم، بر ضرورت تولید برنامه های فاخر از شهدا و آثار تاریخی و فرهنگی بعنوان مأموریت ویژه رسانه ملی تأکید کرد.
حجت الاسلام موسوی مقدم، همچنین به فعالیت 20 هزار شبکه ماهواره ای تلویزیونی جهانی و هجمه های ضد فرهنگی علیه نظام اسلامی اشاره کرد و تجهیز رسانه ملی به فناوری های نوین را ضروری برشمرد.
معاون امور مجلس و استانهای سازمان صدا و سیما از توسعه شبکه های دیجیتال در استانها خبر داد و میانگین پوشش شبکه های دیجیتال در کشور را 87 درصد اعلام کرد .
به گفته موسوی مقدم با برنامه ریزی های صورت گرفته و افزایش بودجه عمرانی تا پایان نیمه اول سال آینده پوشش سامانۀ دیجیتال در کشور به 95 درصد خواهد رسید .
در این آیین، ضمن افتتاح 18 سامانه دیجیتال در شهرستانهای ساری، بهشهر، آمل، نور، نوشهر، تنکابن و رامسر، دو طرح دیجیتال به صورت همزمان و ویدئو کنفرانس در شهرستانهای نکا و سوادکوه به بهره برداری رسید.
همچنین 5 ایستگاه ماهواره ای در مناطق فاقد پوشش آتِنی و تیلَک ساری، محسن آباد نکا، میر خَمَند نور و لَند بهشهر برای تکمیل پوشش تلویزیونی افتتاح شد.
علاوه بر این سیگنال رسانی امن زمینی بر بستر فیبر نوری، لینک مایکروویوSHF و لینک رادیویی UHF در شهرستانهای ساری، بابل و شهر لاریجان نصب و راه اندازی شد.
راه اندازی راهنمای الکترونیکی برنامه(EPG)، آرشیو دیجیتال، بازسازی واحد سیار تلویزیونی، راه اندازی TS3 سوردار، جایگزینی فرستندهTS1  ایستگاه تلویزیونی نمک آبرود، نصب و راه اندازی ژنراتور 450 کیلو وات ایستگاه پرقدرت تلویزیونی سوردار و اتصال ساختمان های ده گانه صدا و سیما با فیبر نوری از دیگر طرح های فنی بود که به بهره برداری رسید.