سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

به رنگ زندگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

به رنگ زندگی

Loading the player...

برنامه ای با موضوع خانواده و به تهیه کنندگی سیده مریم اصفهانی است که روزهای زوج از ساعت 22 از سیمای مازندران پخش می شود.
خانواده نخستين نهاد اجتماعى است كه در زندگى جمعى انسان شكل گرفته و مهمترين نقش را در توسعه و رشد مراحل حيات بشر از ابتدا تا هنوز و تا فرجام زندگى، نسبت به ساير نهادهاى اجتماعى داراست. ولى با همه اينها متأسفانه امروزه در اثر تهاجم گسترده فرهنگ منحط و ضد اخلاقي غرب، نظام مقدس خانواده دچار تزلزل و بحران شده است. و کمتر به زن و مرد كه مهمترين ركن نظام مقدس خانواده به شمار مى روند بها داده مى شود. يكى از عوامل تزلزل خانواده ها، عدم آشنايى زن و شوهر به حقوق همديگر و يا ناديده گرفتن حقوق يكديگر است كه در اثر عدم آشنايى و يا رعايت نكردن حقوق همديگر، نظام خانواده دچار بحران و تزلزل       مى شود. افرادى كه در اين واحد كوچك اجتماعى رشد مى يابند و تربيت مى شوند، به ميزان رشد و شكوفايى شان در واحدهاى اجتماعى بزرگ انسانى سهيمند.
مهمترين ركن در نظام خانواده پدر و مادر، و زن و شوهر است كه هركدام از حقوق ويژه اى در ارتباط با يكديگر و در ارتباط با فرزندان برخوردار هستند، رعايت اين حقوق، رشته هاى پربار نظام خانواده را مستحكم مى سازد. تأمين شرايط زندگى شيرين و شايسته و ايجاد محيط سالم و امن محصول ايمان و اعتقاد زن و مرد به قانون دينى و عمل بر طبق آن مى باشد.

در این برنامه موضوعات متعددی از جمله:ازدواج-جوان-صداقت –طلاق و ....از دو منظر معارفی و روانشناسی توسط کارشناسان، مورد نقد و واکاوی قرار می گیرند.

 

سال تولید: 1395

تهیه کننده:سیده مریم اصفهانی
تصویربردار:جعفر نژاد
صدابردار:کاظمی
دستیار:مریم آشتینه
تدوین:امراء
آرم :عباسیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام تشکر از برنامه خوبتان مخصوصا قسمت پزشکی... زهرا ۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۲:۴۷

زهرا
با سلام تشکر از برنامه خوبتان مخصوصا قسمت پزشکی برنامه بسیار آموزنده بود .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۲:۴۷