جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

به دنبال ایجاد فضایی جدید برای اهالی کتاب مازندران هستیم - نمایش محتوای خبر

 

 

به دنبال ایجاد فضایی جدید برای اهالی کتاب مازندران هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، عبدالحسین باقری در بازدید سرزده از کتابخانه‌های عمومی و پروژه‌های در حال ساخت شهرستان‌های قائمشهر، سوادکوه شمالی و سوادکوه گفت: به دنبال ایجاد فضایی جدید برای اهالی کتاب و کتابخوانی مازندران هستیم.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران اظهار داشت: با توجه به تمام محدودیت‌ها، کمبودها و تنگناها در حوزه کتاب به دنبال ایجاد فضایی بسیار شاداب و جذاب برای مراجعان و مخاطبان کتابخانه‌های عمومی خواهیم بود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران افزود: اشاره به فرهنگ و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جدید مسئولیت مهمی را برای کتابداران به عنوان مشاوران امین جامعه به وجود آورده است.

وی فرهنگ را جزیی از هویت ملی جامعه دانست و تاکید کرد: ارتقای وضعیت فرهنگی در گرو تلاش‌های مردمی و نهادهای فرهنگی از جمله کتابخانه‌های عمومی خواهد بود.

باقری همچنین مشکلات عمده در اجرای رسالت خطیر توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی را کمبود فضای مطالعاتی، سالن‌های مطالعه و منابع غنی عنوان کرد و گفت: با تاسیس و راه‌اندازی کتابخانه‌های عمومی فصل جدیدی را برای اهالی کتاب فراهم آوریم.