سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

به‌کارگیری بیش از یک هزار ناجی غریق در دریای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

به‌کارگیری بیش از یک هزار ناجی غریق در دریای مازندران

علی شادمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با بیان اینکه میزان غریق تیر ماه امسال در دریای مازندران 84 درصد کاهش داشته‌است، افزود: با اقدامات خوب تعداد غریق کاهش چشمگیری داشته ‌است.

وی با اشاره به اجرای 96 طرح ساماندهی دریا امسال در دریای مازندران، اظهار داشت: امسال با پیگیری‌های انجام شده 18 میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی دریای مازندران اختصاص یافت که در تاریخ مازندران بی‌سابقه بوده ‌است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه حقوق ناجیان غریق به 800 هزار تومان افزایش یافت، بیان ‌داشت: تمامی مطالبات ناجیان غریق تاکنون پرداخت شده ‌است.

شادمان یادآور شد: امسال حدود یک هزار نفر از ناجیان غریق در دو شیفت در دریای مازندران به‌کارگیری شدند.

وی با اشاره به افزایش زمان باز بودن طرح‌های ساماندهی دریا، گفت: توصیه ما به افراد این است که در زمان باز بودن طرح‌های دریا از ساعت هشت تا21 شنا کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران از مردم خواست در داخل طرح‌ها شنا کنند و از شنا کردن در خارج از طرح‌های دریا پرهیز کنند.

شادمان با بیان اینکه ما آمادگی حمایت از سرمایه‌گذاران طرح دریا در استان وجود دارد، اظهار داشت: توصیه ما به مردم مازندران این است که حضور مسافران را یک فرصت توریستی ببینند و از این فرصت بهره‌گیری کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران یادآور شد: طول نوار ساحلی مازندران 360 کیلومتر است.