سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بهسازی 4 هزار کیلومتر از راه‌های روستایی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

بهسازی 4 هزار کیلومتر از راه‌های روستایی کشور

محمدحسین میرشفیع صبح امروز در حاشیه مراسم بهره‌برداری از طرح آسفالت راه روستایی افراتخت و خردمرد شهرستان بابلسر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابلسر با اشاره به اینکه سال گذشته 2 هزار و 200 کیلومتر از راه‌های روستایی کشور آسفالت شد، افزود: با توجه به اینکه اعتبارات امسال بهتر از سال گذشته است، آسفالت کردن 4 هزار کیلومتر از راه روستایی را در دستور کار داریم.

معاون ساخت و نگهداری راه روستایی وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه در مجموع 153 هزار کیلومتر شبکه راه روستایی بالای 20 هزار خانوار داریم، ادامه داد: در مجموع نزدیک به 85 درصد از جمعیت روستایی از راه روستایی آسفالته بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بابلسر رتبه برتر مشارکت مردمی در بهسازی و راه‌سازی راه‌های روستایی مازندران را دارد، گفت: به همین منظور تصمیم گرفته شده راه روستایی شهرستان افراتخت و خردمرد شهرستان بابلسر به صورت نمادین افتتاح شود.

میرشفیع در ادامه با بیان اینکه در بخش اعتبارات مشکلات جدی نداریم، درباره آمار بالای تصادفات در جاده‌های روستایی مازندران ابراز داشت: جاده‌های روستایی مازندران خیلی ناامن نیست و در وضعیت حادی قرار نداریم.

وی از کاهش تصادفات در جاده‌های روستایی کشور خبر داد و گفت: آمار تصادفات در جاده‌های روستایی نسبت به دو سال گذشته 26.5 درصد کاهش یافته است.