جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

بهسازی کلانتری‌ها و پاسگاه‌های مازندران باید در دستور کار قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بهسازی کلانتری‌ها و پاسگاه‌های مازندران باید در دستور کار قرار گیرد

 به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، سردار مسعود جعفری‌نسب شامگاه چهارشنبه در جلسه ارتقای امنیت در شرق مازندران در سالن فرمانداری نکا اظهار داشت: بازسازی و بهسازی کلانتری‌ها از جمله مسائل مهمی است که در دستور کار ما قرار دارد و این بازسازی‌ها در غرب استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جلسات برقراری مولفه‌های مختلف امنیت در جامعه است، افزود: باید نیروی انتظامی در تمام مراحل فعالیت و ماموریت‌های خود طوری عمل کند که امنیت برای مردم و رعب و وحشت برای قانون‌شکنان حکمفرما باشد.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه کلانتری‌ها باید در بهترین مکان و نقطه شهر واقع شوند، ادامه داد: باید مردم دسترسی آسان و بهینه به کلانتری و پاسگاه داشته باشند و به همین منظور برای بازسازی و تغییر کاربری نیازمند دو تا سه هزار مترمربع زمین برای کلانتری‌ها و یا پاسگاه‌ها در هر شهر هستیم.

وی افزود: خیران فراوانی در مازندران وجود دارند که به دلیل بالا بردن امنیت محلات و روستاهای خود مبادرت به اهدای زمین می‌کنند تا پاسگاهی به‌عنوان راهور، پلیس‌ راه و پاسگاه انتظامی برای بالا بردن ضریب امنیت در محلات احداث شود که امیدواریم فرمانداران با شناسایی این خیران کمک‌کار ما در بهسازی و بازسازی کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها باشند.

جعفری‌نسب با اشاره به فعال کردن پلیس افتخاری در مازندران گفت: بحث پلیس افتخاری در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم میزان بالای امنیت را در جای جای این استان حکمفرما کنیم.

وی با اشاره به بکارگیری 400 پلیس افتخاری در شهرستان ساری بیان داشت: این طرح در ساری به‌عنوان مرکز استان آغاز شد که با کاهش چشمگیر سرقت و جرائم روبرو بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی مازندران بیان داشت: هم‌اکنون نیز در برخی از شهرهای مازندران به‌کارگیری پلیس افتخاری در دستور کار است تا مردم با عضویت در این طرح، کمک‌کار ما در کاهش جرائم و افزایش امنیت باشند.