سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

بهسازی چشمه سورت با یک میلیارد تومان اعتبار - نمایش محتوای خبر

 

 

بهسازی چشمه سورت با یک میلیارد تومان اعتبار

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری، جواد واحدی در جلسه ستاد دایمی تسهیلات سفر به مدیریت صحیح و کارشناسانه تاکید کرد.

وی گفت: در برابر مسئولیت و مقامی که به ما سپرده شد باید تمام تلاش دستگاه‌های اجرایی در این شهر مدیریت بهره‌گیری از حداقل امکانات را برای ارائه بیشترین خدمات در بحث گردشگری و تفریحی در دستور کار داشته باشند.

فرماندار مرکز استان درباره اقدامات انجام شده برای ساماندهی چشمه آب‌معدنی سورت اظهار داشت: با پیگیری انجام شده واگذاری موقت از سوی منابع طبیعی به سازمان گردشگری صورت گرفت.

این مسئول تامین اعتبار برای بهسازی چشمه آب‌معدنی سورت را یک میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با همت استاندار تامین اعتبار از راه تملک و دارایی تخصیص یافته و 500 میلیون تومان برای جاده دسترسی و همچنین 500 میلیون تومان برای ایجاد زیرساخت پروژه هزینه می‌شود.

واحدی حفظ حریم این چشمه طبیعی را از دغدغه‌های مهم مسئولان استانی و شهرستانی اعلام داشت و گفت: با حضور میراث فرهنگی در سورت از تخریب این عرصه طبیعی جلوگیری خواهد شد.

رئیس ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان ساری به بخشداری چهارگانه ساری توصیه کرد تا در راستای اطلاع‌رسانی جامع مراکز گردشگری و آثار تاریخی حوزه خود تلاش کنند.

فرماندار ساری از عدم هماهنگی بعضی از امورات سفر توسط عده‌ای متذکر شد: در تعطیلی عید فطر 40 درصد نانوایی‌ها بدون اطلاع اقدام به تعطیلی کردند که در این مورد باید ادارات بازرگانی و آرد و نان پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه ما خدمات‌دهی به مردم است نه توجیه عملکرد سودجویانه افراد، تصریح کرد: کمبود نان در اوج سفر را با نان صنعتی تامین کردیم و در راستای رقابتی کردن و عدم تکرار تصمیمات اختیاری نانوایان اقدام به راه‌اندازی نان صنعتی در ساری کردیم.

واحدی بر نظارت بیشتر بر قیمت خدمات و نرخ‌ها تأکید کرد و گفت: باید با تدبیر و برنامه‌ ریزی لازم از هرگونه سوءاستفاده و افزایش غیر قانونی قیمت‌ها جلوگیری کرد.

واحدی با اشاره براینکه اکثر واحدهای بین‌راهی وضعیت نامناسبی دارند، برخورد قهری با اصناف مختلف را مناسب ندانست و اظهار داشت: مراکز خدمات‌دهی و اصناف مختلف در راستای رعایت اصول و قوانین باید توجیه و تفهیم شوند.

فرماندار ساری در ادامه به جمع‌آوری قلیان اشاره کرد و گفت: در راستای این امر مهم باید اقدامات مهم کارشناسی صورت گیرد زیرا قلیان از مراکز عمومی به محافل خصوصی کشانده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در مراکزی که با مجوزهای رستوران و چایخانه و موارد دیگر اقدام به ارائه قلیان می‌کردند اقداماتی درباره پلمب شکل گرفت.