جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

بهره گیری 12 کارخانه صنعتی مازندران از تولیدات فناورانه شرکت های دانش بنیان - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره گیری 12 کارخانه صنعتی مازندران از تولیدات فناورانه شرکت های دانش بنیان

رئیس پارک علم و فناوری مازندران افزایش سطح فناوری کارخانه های صنعتی را به عنوان بخشی از کارکرد های شرکت های دانش بنیان نام برد وگفت که هم اکنون 12 کارخانه صنعتی استان از این کارکرد شرکت ها بهره مند شدند .

بهره گیری 12 کارخانه صنعتی مازندران از تولیدات فناورانه شرکت های دانش بنیان

علی معتمدزادگان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد : این کارخانه های صنعتی مازندران از تولیدات فناورانه در حوزه های الکترونیک ، مکانیک ، نرم افزارهای رایانه ای و ساختمان برخوردار شدند .
وی افزایش سطح فناورانه را یک رویه از دستاورد استفاده از تولیدات فناورانه شرکت های دانش بنیان دانست و افزود : کمک به تجاری سازی محصولات این شرکت ها دیگر تاثیر این ارتباط دو سویه میان صنعت و علم است .
رئیس پارک علم و فناوری مازندران تجاری سازی یا تولید انبوه محصولات مرحله از فرایند کاری شرکت های دانش بنیان برشمرد که پس از پایان مراحل تحقیقاتی و پژوهشی و تولید محصول ، برای عرضه به بازار با حمایت های دولتی و پرداخت تسهیلات صورت می گیرد .
وی ادامه داد : با این همکاری و ارتباط ایجاد شده میان شرکت های دانش بنیان و کارخانه های صنعتی مازندران اکنون بستری ایجاد شد تا میزان تولیدات از محدود به انبوه مبدل شود .
***گسترش ارتباط میان شرکت های دانش بنیان و کارخانه های صنعتی مازندران
معتمدزادگان از انجام اقداماتی برای گسترش و توسعه ارتباط میان شرکت های دانش بنیان و کارخانه های صنعتی استان خبرداد و گفت که ماههای اخیر نشست منطقه ای با حضور مدیران کارخانه های صنعتی استان در آمل برگزار شد تا آشنایی لازم با تولیدات فناورانه شرکت های دانش بنیان ایجاد شود .
وی ادامه داد : اواسط مرداد امسال نیز نشست منطقه ای دیگر با حضور مدیران کارخانه های صنعتی غرب مازندران با شرکت های دانش بنیان برگزار می شود .
به گفته رئیس پارک علم و فناوری مازندران این نشست ها می تواند زمینه ساز آگاهی و اطلاع رسانی به واحدهای صنعتی درباره عملکرد و فعالیت های شرکت های دانش بنیان برای تولید محصولات فناورانه مورد نیاز مجموعه آنان باشد .
وی خاطرنشان کرد که با توجه به گسترش فعالیت شرکت های دانش بنیان در عرصه تولیدات فناورانه کارخانه های صنعتی در سه سال اخیر ، این روند رو به رشد تداوم خواهد یافت .
پارک علم و فناوری مازندران با سابقه فعالیت حدود هفت سال دارای 85 شرکت دانش بنیان مستقر در پارک و 70 شرکت در مراکز رشد دانشگاه ها است .