رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

بهره مندی 25 هزار خانوار مازنی از آب آشامیدنی سالم در هفته دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی 25 هزار خانوار مازنی از آب آشامیدنی سالم در هفته دولت

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای شهری مازندران، ˈ ذبیح الله ذاکری ˈ افزود: پروژه های آبرسانی در شهرهای زیرآب، خوشرودپی (بابل)، گلوگاه(بابل)، فریدونکنار، محمودآباد، چمستان ، نور ، هچیرود(چالوس)، نشتارود، بهشهر، قائمشهر، آمل و رامسر با صرف اعتبار 40 میلیارد و 300 میلیون ریال در هفته دولت به بهره برداری می رسد .

وی، تصریح کرد: : این پروژه ها شامل حفر و تجهیز 6 حلقه چاه با ظرفیت آبدهی 213 لیتر در ثانیه، اجرای خط انتقال و شبکه توزیع آب به طول 11 هزار و 160 متر، احداث مخزن بتنی به حجم 150 مترمکعب، بهسازی و مهندسی مجدد 11 حلقه چاه با افزایش آبدهی به میزان 165 لیتر در ثانیه، احداث 5 رشته خط انتقال نیرو به قدرت 210 کیلووات و به طول 530 متر، حصارکشی به طول 340 متر ، محوطه سازی به مساحت یکهزار متر مربع و احداث اطاقک چاه به مساحت 120 متر مربع است.

ذاکری، ادامه داد: در شهر زیرآب، به منظور ذخیره مطمئن برای ساکنان مناطق بالا زیرآب و ایجاد نواحی فشاری مستقل و رفع کمبود آب، احداث مخزن بتنی به حجم 150 متر مکعب و اجرای خط انتقال آب ، در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل آبفای شهری مازندران، با بیان اینکه این پروژه از سال 90 آغاز شد، افزود: پروژه آبرسانی شهر زیرآب باصرف دو میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار ، 200 خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.

ذاکری، ادامه داد: در راستای افزایش توان تامین و مقابله با کمبود آب در فصل تابستان، حفرو تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 25 لیتر در ثانیه، اجرای خط انتقال آب بطول 550 متر و اجرای خط انتقال نیرو به قدرت 30 کیلو وات ، احداث اطاقک، حصار کشی و محوطه سازی با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال و در برگیری 1500 خانوار در شهر خوشرودپی بابل به اتمام رسیده ودر حال بهره برداری است .

وی، از بهسازی و مهندسی مجدد یک حلقه چاه با افزایش آبدهی 10 لیتر در ثانیه و احداث ایستگاه پمپاژ و خط نیرو به قدرت 50 کیلووات با صرف یک میلیارد و 200 میلیون ریال در شهر گلوگاه از توابع بابل خبر داد و گفت: 600 خانوار از مزایای این طرحها برخوردار می شوند.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران، با اشاره به تامین آب مسکن مهر فریدونکنار با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال در هفته دولت، اظهارداشت: با بهره برداری از این پروژه 152 خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند.

ذاکری، از تامین و آبرسانی به 480 واحد مسکن مهر در شهر محمودآباد خبر داد و گفت: در این پروژه خط انتقال آب به طول 4هزارمتر و شبکه توزیع آب به طول 270 متر با اعتبار سه میلیارد و 200میلیون ریال به اجرا درآمد که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی، ادامه داد: در شهر محمود آّباد نیز به منظور مقابله با کمبود آب به ویژه در فصل تابستان، یک حلقه چاه با آبدهی 70 لیتر در ثانیه حفر و تجهیز شد که 4200 خانوار از مزایای آن بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران، میزان اعتبار صرف شده برای این پروژه را دو میلیارد و 500 میلیون ریال دانست و تصریح کرد: این طرح از ابتدای سال 93 در دستور کار شرکت قرار گرفت.

ذاکری، با بیان اینکه حفر یک حلقه چاه با آبدهی 15 لیتر در ثانیه و خط انتقال آب به طول 30 متر با اعتبار دو میلیارد و 500 میلیون ریال، برای افزایش توان تامین آب در شهر چمستان به اتمام رسیده ، گفت: با بهره برداری از این طرح در هفته دولت، یکهزار خانوار از مزایای این طرح برخوردار می شوند.

وی، افزود: با حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 38 لیتر در ثانیه و اجرای خط انتقال آب به طول 100 متر و خط انتقال نیروبه قدرت 30 کیلووات و صرف سه میلیارد ریال، توان تامین آب در شهر نور افزایش یافته است.

ذاکری، ادامه داد: این طرح 2هزار و 280 خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران، همچنین از بهسازی و مهندسی مجدد 3 حلقه چاه با افزایش توان تامین به میزان 45 لیتر در ثانیه در شهر نور خبر داد و افزود: این پروژه با هزینه یک میلیارد ریال،کمبود آب 2700 خانوار را مرتفع می سازد.

وی، با بیان اینکه در شهر هچیرود (چالوس)، حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 25 لیتر در ثانیه از سال گذشته در دستور کار قرار گرفت، گفت: در راستای افزایش تامین آب به منظور مقابله با کمبود آب به ویژه در ایام تابستان، علاوه بر حفر یک حلقه چاه با آبدهی 25 لیتر در ثانیه ، ایجاد خط انتقال آب به طول 1200متر و خط انتقال نیرو به قدرت 50 کیلووات با هزینه شش میلیارد ریال، نیز به اتمام رسید که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی اظهارداشت: 1500 خانوار از این طرحها برخوردار می شوند.

وی، با بیان اینکه در شهرستان نشتارود با صرف اعتبار چهار میلیارد و 500 میلیون ریال، حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 40 لیتر در ثانیه انجام شد، گفت: این طرح، 2400 خانوار را پوشش می دهد.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران،ادامه داد: به منظور افزایش توان انتقال آب به شبکه توزیع از ایستگاه پمپاژ و مخازن ذخیره، استفاده حداکثری از توان تولید و تامین فشار مناسب آب، توزیع عادلانه آب در تمامی نقاط شبکه و کاهش هدررفت و رفع کمبود در نواحی مرتفع، خط انتقال و شبکه توزیع اصلی آب به طول 1500متر با اعتبار شش میلیارد و 500 میلیون ریال، در شهر نشتارود اجرا شد که 3هزار خانوار از آن بهره مند می شوند.

ذاکری، از آبرسانی به شهرهای بهشهر، قائمشهر، بابل، آمل، نور ورویان و رامسر در راستای افزایش توان تامین به میزان 110 لیتر در ثانیه و مقابله با کمبود آب خبر داد و بیان داشت: به همین منظور بهسازی و مهندسی مجدد 7 حلقه چاه با اعتبار دو میلیارد و 500میلیون ریال و برخورداری 6600 خانوار انجام شد.