جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

بهره برداری از هفت طرح بسیج سازندگی مازندران در هفته دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از هفت طرح بسیج سازندگی مازندران در هفته دفاع مقدس

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران گفت که همزمان با هفته دفاع مقدس ،هفت طرح این سازمان همسو با اقتصادی مقاومتی به بهره برداری رسید.

بهره برداری از هفت طرح بسیج سازندگی مازندران در هفته دفاع مقدس

غلامرضا شریعتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که برای اجرای این طرح ها یک میلیارد و 500میلیون ریال تسهیلات پرداخت شدهاست .
وی گفت : در این هفته پنج واحد تولیدی کشاورزی شامل استخر پرورش ماهی گرم آبی ، واحد تولیدی بلدرچین ،مرغ بومی ،سالن تولید قارچ و زنبور عسل در روستاهای بابل ،آمل، نکا و بهشهر به بهره برداری رسید.
او با اشاره به اینکه تمامی این واحدها زودبازده و کوچک هستند ، افزود : به هر متقاضی واحد تولیدی کشاورزی 50 تا 300 میلیون ریال تسهیلات با نرخ 16 درصد پرداخت شد که تسهیلات زیر 100 میلیون ریال با بازپرداخت 36 ماهه و بیشتر از 100 میلیون ریال نیز 48 ماهه است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران گفت که این سازمان بر اساس برنامه ریزی ،تا پایان امسال سه هزار و 500 واحد تولیدی محصولات کشاورزی با حدود 400 میلیارد ریال تسهیلات را افتتاح می کند.
شریعتی بیان داشت : ماموریت اصلی این سازمان اجرای طرح های عمرانی کوچک و زودبازده در حوزه های کشاورزی ،آب ، بهداشت و راه است.
**تحویل 2خانه محروم در نوشهر
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران همچنین گفت که همزمان با هفته دفاع مقدس کیلد 2 خانه به 2 خانواده محروم تحت پوشش کمیته امداد در روستاهای علوی کلا و کجور شهرستان نوشهر تحویل شده است.
وی قیمت تمام شده برای هر واحد از این مسکن کوچک را 250 میلیون ریال عنوان کرد.
شریعتی بیان داشت: در سال جاری ساخت 300 واحد خانه را برای نیازمندان در دستور کار داریم که عملیات اجرایی آن از ابتدای تابستان با شروع اردوهای جهادی آغاز شده است.
بر اساس آمارهای رسمی حدود 61 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران قرار دارند.
مازندران حدود سه میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که 45 درصد آنان در بیش از سه هزار و 200 روستا زندگی می کنند.
سی و یکم شهریور تا هفتم مهر به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.