جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

بهره‎مندی 8 هزار خانوار مازندرانی از پروژه‌های آب‌رسانی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‎مندی 8 هزار خانوار مازندرانی از پروژه‌های آب‌رسانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: در هفته دولت امسال بیش از 8 هزار خانوار در استان از پروژه‌های آب‌رسانی بهره‌مند شدند.

بهره‎مندی 8 هزار خانوار مازندرانی از پروژه‌های آب‌رسانی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بابل، مجید عبداللهی در مراسم افتتاح مجتمع آب‌رسانی منصورکنده بابل، اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همواره دغدغه محرومیت‌زدایی از چهره روستاها در تأمین آب شرب سالم و بهداشتی دارد زیرا از بارزترین نمادهای رفع محرومیت، تأمین آب شرب سالم در روستاها است که در این راستا هر ساله در هفته دولت شاهد بهره‌برداری پروژه‌های آب‌رسانی در روستا هستیم.

وی تصریح کرد: در هفته دولت در 47 روستای بابل، قائم‌شهر، فریدونکنار، ساری، نکا و بهشهر مجتمع‌های آب‌رسانی با اعتبار 179 میلیارد ریال افتتاح شد که بیش از 8 هزار خانوار از آن بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران خاطرنشان کرد: این طرح‌ها شامل مجتمع آب‌رسانی فاز دوم خط انتقال تصفیه‌خانه کلاردشت به همراه 12 طرح آب‌رسانی روستایی شامل حفر و تجهیز پنج حلقه چاه، بازسازی دو دهنه چشمه، اجرای 86 کیلومتر خط انتقال و 177 کیلومتر شبکه توزیع، احداث مخازن به حجم افزون بر 6 هزار و 540 متر مکعب، احداث و راه‌اندازی 17 واحد ایستگاه پمپاژ، نصب یک دستگاه تصفیه آب، نصب و راه‌اندازی پنج دستگاه دیزل ژنراتور و یک دستگاه بسته حذف آهن است.

عبداللهی یادآور شد: با افتتاح مجتمع آب‌رسانی منصورکنده بابل مردم چهار روستای منصورکنده، استردیکلا، ولیعصر و محمودآباد شامل 613 خانوار بهره‌مند می‌شوند.

وی گفت: این طرح با حفر یک حلقه چاه عمیق، احداث مخزن زمینی 500 مترمکعبی، احداث منبع هوایی 100 متر مکعبی، شبکه توزیع 24 کیلومتر، خط انتقال پنج کیلومتر، احداث و راه‌اندازی یک واحد ایستگاه پمپاژ، تهیه و نصب بسته حذف آهن و دستگاه دیزل ژنراتور با اعتبار 30 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.