سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

بهره‌گیری حداکثری از توانمندی کارخانجات آرد مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌گیری حداکثری از توانمندی کارخانجات آرد مازندران

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: باید با استفاده حداکثری از توانمندی کارخانجات آرد استان به اهداف مهم دولت یعنی توسعه صادرات و ارزآوری برای کشور نزدیک شویم.

بهره‌گیری حداکثری از توانمندی کارخانجات آرد مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، رمضان‌علی ملک صبح امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کارخانجات آرد مازندران با اهداف اصلی تشکیل این جلسه و همچنین دستور استاندار پیرامون اجرایی شدن یادداشت تفاهم تنظیمی استانداری مازندران با کشورهای همسایه از جمله قزاقستان، اظهار کرد: باید با استفاده حداکثری از توانمندی کارخانجات آرد استان به اهداف مهم دولت یعنی توسعه صادرات و ارزآوری برای کشور نزدیک شویم.

وی با بیان اینکه این جلسه با محوریت صادرات کارخانجات آرد است، بیان داشت: با توجه به توفیق دولت تدبیر و امید در عرصه بین‌المللی در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری و برطرف شدن موانع و مشکلات جهانی پیش‌روی جمهوری اسلامی ایران فرصت مناسبی است تا واحدهای تولیدی از آن بهره کافی ببرند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با اعلام اینکه صادرات باید شاه‌بیت گفتمان ما باشد، تصریح کرد: باید بستر مناسبی برای توسعه صادرات و جهش صادراتی با توجه به فضای جدید بین‌المللی فراهم شود.

ملک با اشاره به اینکه کارخانجات تولید آرد استان تنها از 30 درصد ظرفیت خود استفاده می‌کنند، اظهار داشت: اگر سهمیه‌ای که دولت به کارخانجات آرد می‌دهد قطع شود نیمی از این واحدها با تعطیلی مواجه می‌شوند.

وی افزود: باید بخش خصوصی کارآمد بوده و ابتکار و خلاقیت در آنها وجود داشته باشد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور با تأکید بر واردات موقت گندم و صادرات آرد، خاطرنشان کرد: در زنجیره گندم، آرد و نان می‌توان حداقل 10 هزار شغل در مازندران ایجاد کرد.

ملک یادآور شد: با توجه به اینکه مرزهای عراق برای صادرات آرد کشور ترکیه بسته شده، این بهترین فرصت برای کارخانجات آرد استان جهت حضور حداکثری در بازارهای عراق است.

وی تصریح کرد: با نهایی شدن مباحث مربوط به برجام باید از فضای جدید ایجاد شده برای اقتصاد کشور در عرصه بین‌المللی حداکثر استفاده را کرد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور ادامه داد: تنش‌های ایجاد شده میان کشورهای منطقه فرصتی مغتنم به‌دست داده تا استان مازندران بتواند جایگاه ویژه‌ای را در صادرات کالاهای مورد نیاز کشورهای همسایه به‌ویژه آرد مصرفی این کشورها کسب کند.

ملک در پایان گفت: امیدواریم با حمایت دولت کریمه و به‌کارگیری توان حداکثری کارخانجات آرد برگی جدید از دفتر افتخارات صادرات استان مازندران ورق بخورد.