جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

بهره‌گیری از متخصصان بومی در پروژه‌های شهرداری ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌گیری از متخصصان بومی در پروژه‌های شهرداری ساری

شهردار ساری گفت: در پروژه‌های شهرداری از متخصصان بومی استفاده می‌شود.

بهره‌گیری از متخصصان بومی در پروژه‌های شهرداری ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از مرکز امور رسانه شهرداری ساری، مهدی عبوری در بازدید جمعی از فعالان فرهنگی، هنری و کارشناسان امور اقتصادی از بوستان ولایت اظهار کرد: استفاده از تخصص‌های مختلف و متخصصان بومی در اجرای پروژه‌های برای یک اصل اساسی است.

عبوری با اشاره به صاحب‌نظران، کارشناسان و متخصصانی که در این پروژه و دیگر پروژه‌های شهرداری انجام وظیفه می‌کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به داشته‌های علمی و فنی و نیز فرهنگی و هنری ساری، یکی از اصول خدشه‌ناپذیر ما در انجام پروژه‌ها آن است که از نیروهای متخصص بومی استفاده کنیم.

وی یکی دیگر از کارکردهای پروژه‌های عمرانی شهرداری ساری را مورد توجه قرار داد و افزود: مازندران و به تبع آن ساری بیشترین درصد بیکاران کشور را دارد اما با پروژه‌های شهرداری در بخش‌های مختلف اعم از فرهنگی و هنری تا عمرانی سبب کاهش این درصد شده تا آنجا که براساس آمارهای رسمی شهرداری ساری توانسته است درصد بیکاری در حوزه‌های خدماتی را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

شهردار ساری با تأکید بر اینکه توسعه متوازن در حوزه عمرانی با رویکرد فرهنگی و نگاه به ترویج و تبلیغ صنعت گردشگری دستاوردهای بسیار داشته است، یادآور شد: یکی از دستاوردهای این امر رونق صنعت گردشگری در ساری و به تبع آن مازندران است.

عبوری تصریح کرد: اهمیت این مطلب در آن است که برای شکوفایی اقتصاد استان و مرکز آن هیچ راهی جز توسعه صنعت گردشگری پیش رو نداریم خاصه آن که از رهگذر توسعه صنعت گردشگری هم اقتصاد شهر و استان شکوفا می‌شود هم نرخ بیکاری کاهش می‌یابد.

وی در پایان با اشاره به برنامه‌های شهرداری ساری در سال 95، گفت: بی‌تردید سال آینده سال به ثمر نشستن بسیاری از اهداف و برنامه‌ها در سه سال گذشته است و ساری برای همیشه از زیر بار مشکلاتی مانند ترافیک، آب‌های سطحی و بی‌بهره ماندن از سیمای باشکوه شهری رهایی پیدا می‌کند.