جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

بهره‌مندی 6400 خانوار آملی از خدمات کمیته امداد - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌مندی 6400 خانوار آملی از خدمات کمیته امداد

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل گفت: تعداد 6 هزار و 400 خانوار آملی از حمایت‌های کمیته امداد امام خمینی بهره‌مند هستند که 5 هزار و 400 خانوار مددجو حقوق ماهانه دارند.

بهره‌مندی 6400 خانوار آملی از خدمات کمیته امداد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، غلام‌رضا علی‌پور در دیدار با خانواده‌های مددجوی این نهاد، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی یکی از نهادهای حمایتی است که روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی به دستور بنیانگذار انقلاب اسلامی تاسیس شد.

وی افزود: ماموریت اصلی کمیته امداد فقرزدایی و کاهش فقرا، نیازمندان و مستمندان در جامعه است که امروزه علاوه بر فقرزدایی، نهاد کمیته امداد در زمینه ایجاد اشتغال، توانمندسازی، اعطای وام‌های کارگشایی و کارآفرینی، بیمه تامین اجتماعی، درمان و جهیزیه عروس فعالیت دارد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل با تاکید بر اینکه مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد مشارکت و فعالیت گسترده در جشن نیکوکاری است، بیان کرد: این جشن همزمان با سراسر کشور برگزار شده که 24 پایگاه ثابت و سیار جمع‌آوری کمک‌های مردمی جشن نیکوکاری را در این شهرستان بر عهده داشتند.

این مسئول با اعلام اینکه نهادهای زیادی همانند اداره آموزش و پرورش در برگزاری این جشن با کمیته امداد امام خمینی همکاری و تعامل داشتند، تصریح کرد: 75 هزار پاکت نیکوکاری در بیش از 200 مدرسه شهرستان آمل بین دانش‌آموزان و فرهنگیان توزیع شد.

علی‌پور با تاکید بر اینکه در بین پایگاه‌های جمع‌آوری جشن نیکوکاری تعداد 16 پایگاه ثابت، چهار پایگاه سیار و چهار پایگاه مستقر در مراکز نیکوکاری بودند، ادامه داد: برای جمع‌آوری کمک نقدی و هدایای نمازگزاران نماز جمعه 10 پایگاه ثابت در سه مصلای بزرگ قدس آمل، مصلای شهر دابودشت و مصلای شهر امامزاده عبدالله (ع) مستقر شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل با اشاره به فعالیت 46 نیروی افتخاری و پرسنل این نهاد در پایگاه‌های جشن نیکوکاری،گفت: تعداد مددجویان این شهرستان به 6 هزار و 400 خانوار می‌رسد که جمعیتی بالغ بر 14 هزار نفر را شامل می‌شود که 5 هزار و 400 خانوار مدجوی این نهاد بوده و حقوق ماهانه دارند.