جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

بهره‌مندی 120 مرکز روستایی مازندران از خدمات هلال احمر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌مندی 120 مرکز روستایی مازندران از خدمات هلال احمر

به‌گزارش خبرگزاری فارس از بابل، مهدی ولی‌پور شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح درمانگاه تخصصی بازتوانی قلب شهدای هلال احمر شهرستان بابل اظهار داشت: با اجرا طرح هلال روستایی که در دهستان‎ها و روستاهای مازندران با هدف جذب و ساماندهی نیروهای امداد و نجات انجام شد تا پایان سال‌جاری 120 مرکز دهستان و روستاها زیر پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

وی افزود: با توجه به نبود مراکز درمانی در سطح مازندران، جمعیت هلال احمر استان اقدام به راه‌اندازی مراکز درمانی کرده است و این در حالی است که در گذشته تنها خدمات توان‌بخشی و فیزیوتراپی ارائه می‌شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران بیان داشت: براساس اساسنامه مصوب جمعیت هلال احمر کشور در راستای کمک به درمان، دارو و توان‌بخشی، جمعیت هلال احمر مازندران نیز در مازندران راه‌اندازی مراکز درمانی را از دو سال قبل در دستور کار قرار داد و با مساعدت مسئولان ستادی و استانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، سه مرکز درمانی را در سطح استان برنامه‌ریزی کرد که دو مرکز آن افتتاح شد.

وی بیان داشت: نخستین مرکز درمانی در بهشهر با محوریت مرکز تخصصی چشم با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال راه‌اندازی و به بهره‌‌برداری رسید.

ولی‌پور تصریح کرد: دومین مرکز درمانی نیز در بابل با محوریت مرکز توان‌بخشی قلب و عروق با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال افتتاح شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه هر دو مرکز به لحاظ تجهیزات و خدماتی که ارائه می‌دهند در سطح استان بی‌نظیر است، گفت: سومین مرکز درمانی در تنکابن افتتاح می‌شود و در حال حاضر ساختمان، فضا و تجهیزات مورد نیاز آن انجام شد و با معرفی و تامین کادر درمانی آن به شهرستان و صدور پروانه از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران راه‌اندازی می‌شود.

{jcomments off}