جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

بهره‌برداری 30 طرح عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور- دانشکده فنی‌ آمل نماینده مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری 30 طرح عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور- دانشکده فنی‌ آمل نماینده مازندران

شامگاه سه‌شنبه به طور همزمان 30 پروژه عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس در دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز با حضور متکان، معاون وزیر علوم و تحقیقات و فناوری افتتاح شد که یکی از این طرح‌ها شعبه دوم دانشکده فنی‌حرفه‌ای آمل به عنوان نماینده مازندران بود.

دومین دانشکده کشور مستقر در شمال رئیس دانشکده فنی ‌و حرفه‌ای دختران آمل در این مراسم با بیان اینکه شعبه دوم این دانشکده در منطقه لیتکوه بخش امامزاده عبدالله(ع) راه‌اندازی شده است، گفت: زمین این پروژه از سوی خیر حسن رنجبر لیتکوهی اهدا شده است.

زهرا عباسی با اشاره به اینکه با احداث این شعبه بخشی از مشکلات این دانشکده برطرف می‌شود، افزود: این پروژه شامل خوابگاه، سالن و ساختمان آموزشی است.

وی با اعلام اینکه این پروژه ملی در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع احداث شده است، تصریح کرد: این مجموعه‌ها دارای طرح‌های متعددی است که امروز سه طرح آن افتتاح شد.

عباسی با بیان اینکه خوابگاه این مجموعه 180 نفره است، یادآور شد: ساختمان آموزشی این دانشکده دارای 12 کلاس تئوری و عملی است.

وی با اشاره به اینکه دانشکده فنی‌ و حرفه‌ای توحید آمل یکی از دانشکده‌های فنی ‌و حرفه‌ای کشور است، عنوان کرد: این دانشکده هم‌اکنون یک‌هزار و سه هزار دانشجو در هفت رشته کاردانی و کارشناسی مشغول به تحصیل دارد.

رئیس دانشکده فنی ‌و حرفه‌ای دختران آمل با بیان اینکه این دانشکده دانشجویان کارشناسی رشته طراحی دوخت را در خود جای داده است، تأکید کرد: این دانشکده دومین دانشکده کشور است که در این رشته دانشجوی کارشناسی جذب می‌کند.

وی با بیان اینکه کارشناسان این رشته مروجان و مبلغان پوشش اسلامی هستند، گفت: توسعه صنعت پوشاک اسلامی از جمله اهداف تربیت این دانشجویان است.خروجی دانشگاه‌ها باید با نیازهای صنعت یکی باشد.

فرماندار آمل نیز در این مراسم از وجود 19 مرکز آموزش عالی در این شهرستان خبر داد و گفت: توسعه دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر در این شهرستان چشمگیر بوده است.

یدالله اکبرزاده با تأکید بر اینکه آمل شهر صنعتی است و این شهر نیاز به توسعه‌ رشته‌های مرتبط دارد، متذکر شد: باید جهت‌دهی فارغ‌التحصیلان به سوی نیازهای جامعه باشد تا حجم فارغ‌التحصیلان بیکار کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه خروجی دانشگاه‌ها باید با نیازهای صنعت یکی باشد، اظهار داشت: از این طریق می‌توانیم بخش مهمی از نیروی انسانی موردنیاز را در شهرستان پرورش دهیم.

در این مراسم که با استقبال اهالی این منطقه همراه بود، نمایشگاه دستاوردها و دست‌ساخته‌های این دانشجویان به نمایش گذاشته شد.