جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

بهره‌برداری قطعه یک آزاد راه تهران شمال در سال آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری قطعه یک آزاد راه تهران شمال در سال آینده

فرماندار چالوس با اشاره به اینکه جدیتی که در قطعه یک وجود دارد قرار است سال آینده به بهره‌برداری برسد، گفت: خروجی آن در چالوس است و بهره‌برداری منفعتی برای مردم غرب را در بر دارد.

بهره‌برداری قطعه یک آزاد راه تهران شمال در سال آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور مدیرعامل و قائم مقام شرکت آزاد راه تهران ـ شمال برگزار شد با قدردانی از تلاش‌هایی که برای ساخت قطعه چهارم صورت گرفت، اظهار کرد: مدت طولانی 20 سال از شروع و کلنگ‌زنی آزاد راه می‌گذرد، در حالی‌که قرار بود پنج ساله به ثمر بنشیند اما در مسیر مشکلاتی پیش آمد و متوقف شد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه قطعه چهارم آزاد راه از دوآب به چالوس به ثمر رسید، افزود: بقیه مسیرها هم در دستور کار قرار گرفت که همه آنها نشان از اراده آنچه که در این دولت شاهد بودیم، است که در نتیجه اراده جدی در اتمام  این آزادراه نیز به‌وجود آمده است.

فرماندار چالوس با اشاره به اینکه جدیتی که در قطعه یک وجود دارد قرار است سال آینده به بهره‌برداری برسد، ادامه داد: خروجی آن در چالوس است و بهره‌برداری منفعتی برای مردم غرب را در بر دارد.

این مسؤول اضافه کرد: مشکلات جاده چالوس همیشه مطرح بود و با توجه به معضلات زیاد در این حوزه هنوز هم شاهد ترافیک هستیم که با همه این موارد در حوزه راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های خدماتی مشکلاتی داریم.

زندی با اعلام اینکه یک‌طرفه شدن جاده، رفت‌و آمد را برای بومیان نیز دشوار می‌کند، یادآور شد: مردم امکان تردد در داخل شهر را نداشته و در صورت بروز حوادث امکان خدمات‌رسانی نیز وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه توقف هشت ساعته مسافران در تعطیلات عید فطر امکان تردد برای خدمات‌رسانی وجود نداشت، تصریح کرد: باید جاده و آزادر اه دوم را برای دسترسی به غرب و مرکز استان فراهم کنیم.

فرماندار چالوس اختصاص اعتبار چشمگیر در سفر دولت را نشان از اهمیت این مسأله دانست و خاطرنشان کرد: قطعه‌های کوتاه تردد را مشکل می‌کند و امیدواریم در آینده نه چندان دور شاهد بهره‌برداری کامل باشیم و قطعه تهدید باید به فرصت تبدیل شود و می‌طلبد که در این زمینه تمام مسؤولان به فکر باشند.

این مسؤول با اشاره به اینکه باید از فرصت حضور مسافران برای بهره اقتصادی اقدام موثری انجام شود، افزود: این امر مستلزم اتفاقاتی در قسمت راه‌های درون شهری است تا با ایجاد کنار گذر، کمربندی و رینگ‌های شهری تدابیر لازم برای استفاده درست از مسیر صورت بگیرد.

زندی یادآور شد: مسائل اجتماعی، فرهنگی و گردشگری را باید برای آزاد راه اندیشید تا در نهایت بهره‌برداری را از مسافرانی که اشتغال و اقتصاد را فراهم می‌کنند، ایجاد شود.

وی در پایان گفت: در حوزه استحفاظی شهرستان از هیچ کمکی فروگذار نمی‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا بستر را برای اجرای کار فراهم کنیم.