جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

بهره‌برداری از 44 پروژه در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از 44 پروژه در نوشهر

فرماندار نوشهر از افتتاح و بهره‌برداری 44 پروژه با اعتبار 3 هزار و 250 میلیارد ریال در نوشهر خبر داد.

بهره‌برداری از 44 پروژه در نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، علی شادمان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب خبر و رسانه این شهرستان با قدردانی از تلاش خبرنگاران در پوشش اخبار دهه فجر، اظهار کرد: در دهه فجر امسال تعداد 44 پروژه در بخش‌های عمرانی، با اعتبار 3 هزار و 250 میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید و سعی کردیم سهم شهرستان نوشهر برای ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری را در این مدت افزایش دهیم.

فرماندار نوشهر از کلنگ‌زنی یکی از بزرگ‌ترین‌ هتل‌های مازندران در نوشهر خبر داد و افزود: این هتل پنج ستاره در زمینی به مساحت 57 هزار متر مربع با اعتبار 300 میلیارد تومان اعتبار که از سوی سرمایه‌گذار داخلی اختصاص یافت احداث خواهد شد و روز چهارشنبه کلنگ آن به زمین زده می‌شود.

وی تأکید کرد: باید شرایط کار برای سرمایه‌گذاران بیشتر تسهیل شود و با اطمینان خاطر دادن به او، فرصت توسعه و آبادانی منطقه را رقم زد و بنابراین ما از تمامی سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف در شهرستان نوشهر حمایت ویژه می‌کنیم.

شادمان با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی نوشهر را سرعت بیشتری دادیم، اظهار کرد: در پروژه‌های عمرانی باید واقع بینانه‌تر عمل کرد و کارها در عین سرعت‌بخشی با دقت پیش برود.

وی ساخت‌وسازهای نزدیک به آب دریا در نوشهر را بیشتر از سایر مناطق دانست و تصریح کرد: در حوزه ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سواحل نوشهر مشکلاتی وجود دارد و باید گام به گام دراین‌باره به حل این مشکل فکر کرد.

فرماندار نوشهر همچنین به برگزاری نخستین جشنواره ملی ارکیده در نوشهر اشاره کرد و افزود: این جشنواره یک فرصت بسیار ارزشمند در حوزه تولید و تجارت گل وگیاه محسوب می‌شود و حمایت از این فرصت می‌تواند به ایجاد اشتغال مولد و اقتصاد پایدار کمک کند.

وی توجه به مقوله‌های فرهنگی را بسیار مهم و اساسی دانست و تصریح کرد: اعتبارات فرهنگی در استان مازندران کم است و کارهای فرهنگی چون مانند پروژه‌های عمرانی عینی نیست و بنابراین نباید این تصور پیش بیاید که در حوزه فرهنگی حرکتی صورت نمی‌گیرد.

شادمان ‌با اشاره به اینکه اگر به نسل جدید در حوزه فرهنگی توجه نشود ممکن است در آینده با مشکلاتی در این بحث مواجه شویم، یادآور شد: کارهای فرهنگی زمان‌بر است و از 10 سال تا حتی نیم قرن هم ممکن است طول بکشد تا به نتیجه برسد و خود را نشان دهد.

وی در پایان درباره توافق هسته‌ای ایران و برجام گفت: تاریخ دوباره برجام را قضاوت خواهد کرد که چگونه پنج قطعنامه در دولت تدبیر و امید به طور یک‌جا لغو شد و آثار مثبت آن نیز به مرور نمایان می‌شود.