رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

بهره‌برداری از 42 مدرسه پروژه مهر در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از 42 مدرسه پروژه مهر در مازندران

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران گفت: در پروژه مهر امسال با وجود کمبود اعتبارات 42 مدرسه در حال بهره‌برداری است.

بهره‌برداری از 42 مدرسه پروژه مهر در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، اسفندیار نظری در مراسم افتتاح دبیرستان نیمه‌دولتی فاطمیه شهدای سایپا هچیرود با اشاره به اینکه هر توسعه و اصلاحی در کشور صورت بگیرد مسیر آن توسط آموزش و پرورش مشخص می‌شود، اظهار کرد: آموزش و پرورش مازندران با انتخاب واژه دانایی براساس سند تحول بنیادین با سه استراتژی توسعه متوازن، کیفیت‌بخشی و پژوهش‌محوری تلاش می‌کند.

وی به برنامه‌هایی که در افق 1404 تدوین شده است اشاره کرد و افزود: در سند تحول بنیادین تلاش بر این‌ است تا دانش‌آموزانی متفکر، خلاق، مبتکر و نقاد تربیت شوند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در استان 68 مدرسه نمونه دولتی وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد 31 مدرسه متعلق به متوسطه اول بوده و بقیه نیز در قالب مقطع متوسطه دوم است.

این مسؤول خاطر‌نشان کرد: فلسفه وجودی مدارس نیمه‌دولتی کمک به استعدادهای نهفته در مناطق محروم است چرا که در این مناطق فرصت‌های زیادی برای استفاده وجود دارد.

نظری با اشاره به اینکه امسال اعتبارات خاصی برای آموزش و پرورش تخصیص نیافت، افزود: با این وجود از محل کمک‌های خیران در راستای پروژه مهر 42 مدرسه در حال بهره‌برداری است.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش با اعلام اینکه در سال گذشته 7 میلیارد تومان در زمینه ساخت‌وساز و تجهیز مدارس کمک شد، ادامه داد: با کمک‌های خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار استان در طوفان شهریور امسال 166 مدرسه بین 30 تا 50 درصد آسیب دید ولی برای سال تحصیلی آماده شد.

نظری با بیان اینکه باید زمینه را فراهم کرد تا مدارس به وسایل و تجهیزات جدید مجهز شوند، گفت: در زمینه تأمین اعتباراتی برای تجهیز مدارس نیمه‌دولتی به فناوری‌های روز نیز کارهایی صورت گرفت و باید کاری کرد تا ماندگاری دانش‌آموز در مدرسه بیشتر شود تا قطعا آسیب‌های اجتماعی به‌کمترین سطح برسد.