سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

بهره‌برداری از 28 بیمارستان در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از 28 بیمارستان در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائمشهر‌، محمد جعفر علیزاده در حاشیه بازدید از بیمارستان رازی قائمشهر در جمع خبرنگاران به پروژه‌های بیمارستانی کشور اشاره کرد و افزود: 145 بیمارستان با مجموع 24 هزار و 200 تخت در سراسر کشور دست ساخت است.

وی‌ با بیان اینکه در سال جاری با توجه به تحقق تخصیص اعتبارات مناسب 28 بیمارستان با 2 هزار و 400 تخت باید تحویل داده شود اظهار داشت: از این تعداد دو بیمارستان چالوس و آمل تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با پایان یافتن مراحل تکمیل دو بیمارستان مذکور، سهم اعتباری آن‌ها در سال 94 به پروژه‌های دیگر اختصاص می‌یابد که جهش خوبی را شامل می‌شود.

وی به احداث و تکمیل پروژه‌های ورزشی، ندامتگاه‌ها، مصلای تهران و طرح توسعه حرم حضرت معصومه (س) اشاره کرد و افزود: بیش از 3 میلیون متر مکعب ساختمان در سطح کشور در دست ساخت است.

رئیس سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی کشور همچنین اذعان داشت: دولت در بودجه نگاه خوبی به بخش درمان دارد و اگر در بخش مالیات بر ارزش افزوده اعتبار حداقل 3 هزار میلیارد تومان باشد تحول چشمگیری در تخصیص اعتبارات و تسریع روند ساخت و ساز مراکز درمانی اتفاق می‌افتد.