جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

بهره‌برداری از 2 جایگاه CNG در منطقه چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از 2 جایگاه CNG در منطقه چالوس

مدیر‌عامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه چالوس از تغییرات صفر درصدی مصرف بنزین معمولی در مدت چهار ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

بهره‌برداری از 2 جایگاه CNG در منطقه چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، سید‌ محمود طاهری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در مدت چهار ماه نخست امسال مصرف بنزین سوپر 16 میلیون و 481 هزار لیتر بود، اظهار کرد: این رقم مصرف در مدت مشابه سال 94 معادل 12 میلیون و 874 هزار لیتر گزارش شد.

وی درصد تغییرات بنزین سوپر را در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شهرهای غرب استان مازندران، 28 درصد عنوان کرد و افزود: میزان مصرف بنزین معمولی نیز در چهار ماهه نخست امسال معادل 156 میلیون و 650 هزار لیتر بود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه چالوس از تغییرات صفر درصدی مصرف بنزین معمولی در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و تصریح کرد: در مدت مشابه سال گذشته میزان مصرف بنزین معمولی به 156 میلیون و 87 هزار‌لیتر رسیده بود.

این مسؤول با بیان اینکه میزان مصرف نفت سفید در این مدت 14 میلیون و 630 هزار لیتر بود، خاطر‌نشان کرد: این فراورده نیز نسبت به‌ مدت مشابه سال قبل با برداشتی معادل 15 میلیون و 451 هزار لیتر، تغییرات منفی پنج درصدی را نشان می‌دهد.

طاهری برداشت نفتگاز را به‌میزان  44 میلیون و 983 هزار لیتر مصرف عنوان کرد و گفت: این میزان در مقایسه با چهار ماهه نخست سال قبل با مقدار مصرف 47 میلیون و 829 هزار لیتر از تغییراتی معادل منفی 6 درصد برخوردار بود.

وی از مصرف 289 هزار لیتر نفت‌کوره در مدت چهار ماهه امسال خبر داد و بیان کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با مقدار مصرف 425 هزار لیتر نشان از تغییرات منفی 32 درصدی دارد.

مدیر‌عامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه چالوس در ادامه از آماده‌سازی دو باب جایگاه CNG در این منطقه خبر داد و اظهار کرد: این دو باب جایگاه در شهرستان تنکابن (یک‌باب در شیرود و یک‌باب در شهر تنکابن) با هزینه‌ 2 میلیارد تومان توسط شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه چالوس و با مشارکت شهرداری‌ها  آماده بهره‌برداری است.

این مسؤول با اعلام اینکه قدرت هر دو جایگاه 1500 نرمال متر مکعب است، یادآور شد: با این حساب ظرفیت سوخت ما را در منطقه به بالای 47 هزار و 900 نرمال متر‌مکعب می‌رساند.

طاهری با اشاره به اینکه رویه وزارتخانه و شرکت پخش در مورد احداث نقاط عرضه تغییر کرده و صرفا در قالب شرکت‌های صاحب صلاحیت امکان‌پذیر است، تأکید کرد: متقاضیان باید از طریق شرایطی که شرکت اعلام می‌کند اقدام کرده و در صورتی‌که منطبق با شرایط ابلاغ شده توسط وزارت نفت باشد، قطعا مزایایی نیز به آنها تعلق می‌گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه چند محصولی شدن جایگاه‌ها در راستای سود‌دهی بیشتر برای متقاضیان از دیگر مزایای این شرایط ابلاغی است، گفت: در مجموع در غرب استان مازندران 53 جایگاه بنزین وجود دارد که از این تعداد 35 جایگاه ممتاز، هفت جایگاه درجه یک، سه جایگاه درجه دو، یک جایگاه درجه سه و دو جایگاه خارج از طرح محسوب می‌شود.