سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

بهره‌برداری از 120 پروژه راه و شهرسازی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از 120 پروژه راه و شهرسازی در مازندران

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از بهره‌برداری 120 پروژه راه و شهرسازی با اعتبار 190 میلیارد تومان در ایام‌الله دهه فجر در استان خبر داد.

بهره‌برداری از 120 پروژه راه و شهرسازی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، حیدر نوروزی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی، ایران را در مسیری نوین قرار داد مسیری که حیات اجتماعی و اقتصادی را در فضایی معنوی و روحانی به حرکت واداشت.

وی اظهار کرد: در سه دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از استعدادهای نهفته بخش حمل و نقل مجال بروز پیدا کرده و فعالیت‌های بی‌شماری در بخش حمل و نقل جاده‌ای در استان به‌ویژه در دولت یازدهم امکانات گسترده‌ای را برای توسعه سایر بخش‌ها در استان به‌وجود آورده است.

نوروزی به بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی این اداره‌کل در ایام دهه فجر اشاره کرد و بیان داشت: از این رو این اداره‌کل در ایام‌الله دهه مبارک فجر که فرصت مغتنمی است جهت تجدید بیعت و میثاق با خون شهدا و ایثارگران انقلاب و مقام معظم رهبری توانست بیش از 6 هزار واحد مسکن مهر و 120 پروژه راه‌سازی و راهداری در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی با اعتبار 190 میلیارد تومان به بهره‌برداری برساند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران درباره پروژه‌های راه‌سازی این اداره‌کل افزود: تکمیل شبکه راه‌ها در شتاب بخشیدن به توسعه موثر بوده و سرمایه‌گذاری در این زمینه از جمله سرمایه‌گذاری زیربنایی محسوب می‌شود.

این مسئول ادامه داد: این اداره‌کل در این ایام 9 پروژه در حوزه راه‌سازی از جمله تعریض و چهارخطه کردن محور ارتباطی هراز، بهشهر ـ زاغمرز و احداث راه گلوگاه ـ دامغان و احداث زیرگذر سارو و تنگه‌لته را به بهره‌برداری رسانید.

نوروزی درباره پروژه‌های افتتاحی در بخش راهداری این اداره‌کل اظهار داشت: راه ساخته شده و تحت بهره‌برداری با گذشت زمان و با توجه به شرایط جوی و طبیعی، حجم آمد و شد، بار محوری وارده و مشخصات فنی و اجرایی اولیه، به تدریج فرسوده و خرابی‌هایی در آن پدید می‌آید، بنابراین ضرورت دارد با آغاز بهره‌برداری از هر راهی عملیات نگهداری نیز به‌صورت مستمر در تمام مدت بهره‌برداری به انجام رسد تا ضمن افزایش عمر راه از متلاشی شدن راه جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: روکش آسفالت محورهای ارتباطی هراز، قائم‌شهر ـ جویبار، امامزاده عبدالله، مرزن آباد ـ کلاردشت و بابل ـ آمل و بالعکس از جمله پروژه‌های افتتاحی این اداره‌کل در حوزه راهداری در ایام دهه فجر است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران درباره پروژه‌های افتتاحی در بخش راه روستایی یادآور شد: مازندران با توجه به نوع اقلیم و شرایط توپوگرافی و به‌طبع تنوع فراورده‌های کشاورزی، مسئله راه‌های مناسب روستایی به منظور حمل و نقل هرچه سریع‌تر، آسان‌تر و در عین حال ارزان‌ترین فرآورده‌ها به بازار مصرف یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های ذهنی مسئولان استان بوده، لذا این اداره‌کل از سال گذشته با مشارکت خوب روستاییان توانست عملیات بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی این استان را به طور گسترده در دستور کار خود قرار دهد تا جایی که براساس ارزیابی صورت گرفته استان برتر در سطح کشور شد.

وی تصریح کرد: در ایام‌الله دهه مبارک فجر امسال بیش از نیمی از پروژه‌های افتتاحی این اداره‌کل در حوزه راه روستایی با همدلی، حمایت و مشارکت عظیم روستاییان همراه بوده که این مهم نشان از اعتماد و اطمینان این افراد به خدمتگزارانشان در مجموعه راه و شهرسازی دارد.

نوروزی خاطرنشان کرد: 79 پروژه در قالب بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی به طول 130 کیلومتر و احداث یک دهانه پل از جمله پروژه‌های افتتاحی این اداره‌کل در حوزه راه روستایی است.

وی افزود: در حوزه مدیریت فنی و اجرایی نیز دو پروژه احداث ساختمان اداری با اعتبار یک میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران به پروژه‌های افتتاحی در بخش مسکن اشاره کرد و بیان داشت: یکی از نیازهای مهم برای کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه ایجاد یک سیستم کارآمد شهری در تمامی ابعاد بوده که در این میان نقش مسکن به عنوان سرپناه برای هر انسانی در این جوامع می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد.

وی در پایان گفت: در این ایام بیش از 6 هزار واحد مسکن مهر در مازندران به بهره‌برداری می‌رسد.