جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

بهره‌برداری از طرح خانه هلال روستایی در مازندران/ جذب بیش‌از 16 هزار عضو جدید - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از طرح خانه هلال روستایی در مازندران/ جذب بیش‌از 16 هزار عضو جدید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: طرح خانه هلال روستایی مازندران در هفته هلال احمر به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از طرح خانه هلال روستایی در مازندران/ جذب بیش‌از 16 هزار عضو جدید

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مهدی ولی‌پور در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به اینکه در ایام نوروز در استان اجرای پنج طرح ملی ایمنی در برنامه کاری قرار گرفت، اظهار کرد: برای راهنمایی مسافران در ایام نوروز 26 پست موقت در مبادی ورودی استان و مبادی شهرهای استان ایجاد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اعلام اینکه در ایام نوروز بیش از 458 هزار نفر از خدمات هلال احمر استفاده کردند، بیان داشت: خدمات هلال احمر در اقصی نقاط مازندران به سهولت در اختیار مهمانان، مسافران و مردم استان قرار می‎‎گرفت.

وی به برپایی خیمه‌های نماز، ایستگاه سلامت و پایگاه فضای دوستدار کودک در سطح استان اشاره کرد و یادآور شد: بیش از 7 هزار نفر از خیمه نماز، 17 هزار و 400 نفر از ایستگاه سلامت و نیز 6 هزار و 500 نفر از فضای دوست‌دار کودک استفاده کردند.

ولی‌پور خاطرنشان کرد: در طرح ملی امداد و نجات 30 پایگاه ثابت و 17 پایگاه سیار در سطح استان ایجاد کردیم که 2 هزار نفر در این طرح با هلال احمر همکاری می‎کردند.

وی به اقدامات انجام شده برای کاهش تصادفات جاده‌ای در استان اشاره کرد و افزود: در حوزه فرهنگ‌سازی نیز تلاش کردیم با تشکیل کمپین «نه به تصادفات جاده‌ای» و بازتاب آن به صورت گسترده در سطح فضای مجازی و با دعوت از مسئولان و افراد برجسته کشوری در این کمپین فرهنگ‌سازی مناسبی در زمینه کاهش تصادفات جاده‌ای انجام شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اجرای طرح ملی فرشتگان رحمت از اوایل اسفند سال 94 در استان، ادامه داد: در این طرح با همکاری خیران مازندران انواع مواد غذایی و البسه در بین نیازمندان و اقشار آسیب‎پذیر توزیع شد.

وی بیان کرد: ارزش مواد غذایی و البسه بیش از 2 میلیارد و 767 میلیون ریال می‎رسد که 2 هزار نفر از خیران در این طرح با ما مشارکت کردند.

ولی‌پور با بیان اینکه مازندران در بیشتر طرح‌های ملی نوروزی ارائه شده کشور رتبه‎های نخست تا سوم را به خود اختصاص داد، افزود: میزان خدمات‌دهی هلال احمر در سال 94 بیش از 23 درصد رشد داشته است.

وی از جذب 16 هزار و 600 عضو جدید خبر داد و گفت: در مباحث آموزشی نیز 32 هزار نفر از خدمات آموزشی این نهاد بهره‌مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه تلاش داریم خدمات هلال احمر به صورت مستقیم در روستاها نیز ارائه شود، گفت: طرح ایجاد خانه‌های هلال روستایی با همکاری مدیریت بحران تهیه شد که در هفته هلال احمر تعدادی از این طرح‌ها رونمایی می‌شود.