سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بهترین پشتوانه مالی برای ترویج نماز وقف است - نمایش محتوای خبر

 

 

بهترین پشتوانه مالی برای ترویج نماز وقف است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: بهترین پشتوانه مالی برای ترویج نماز، سنت حسنه وقف است.

بهترین پشتوانه مالی برای ترویج نماز وقف است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در جلسه ستاد اقامه نماز مازندران در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به اینکه بهترین خدمتی که می‌شود به بشریت کرد در حوزه فرهنگی و مذهبی است، افزود: ترویج فرهنگ دین و قرآن بهترین خدمت به اسلام است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه فقط نباید به خواندن نماز و اقامه آن اکتفا کرد، اظهار کرد: خدمت در حوزه نماز یکی از برجسته‌ترین، ارزشمندترین و شایسته‌ترین خدمتی است که می‌توان به نظام جمهوری اسلام کرد.

این مسئول با بیان اینکه مقدمات آماده شده اما هنوز ظرفیت آن بیشتر است و امیدواریم بیشتر تبلیغ شود، تصریح کرد: نماز بهترین سندی است که اولیای الهی برای آن زحمات زیادی کشیدند و اگر این فریضه الهی در جامعه جا بیفتد همه مشکلات برطرف می‌شود.

علیزاده با بیان اینکه نماز موجب دوری بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی در جامعه می‌شود، اضافه کرد: مقام معظم رهبری در این چند ماه اخیر مسئله نفوذ را بارها و بارها تاکید کردند که نیازمند توجه همه مسئولان به این زمینه است.

وی با بیان اینکه نفوذ فکری و فرهنگی دشمن در کشور به عینه مشاهده می‌شود و همه باید مراقب آن باشند، افزود: بهترین راه مقابله با نفوذ فکری دشمن ترویج مکتب الهی، قرآنی و مکتب اسلامی است و امیدواریم همه ما در این حوزه اقدامات شایسته‌ای انجام دهیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه در حوزه نماز مشکلات مالی هم وجود دارد که کار فرهنگی دارای هزینه است، اظهار کرد: فقط با دستورالعمل و سخنرانی نمی‌شود کار فرهنگی انجام داد.

این مسئول بهترین راه ترویج فرهنگ نماز را وقف در این حوزه دانست و گفت: اگر می‌خواهیم این امر ترویج داده شود، باید پشتوانه مالی داشته باشد و بهترین پشتوانه مالی برای ترویج نماز، سنت حسنه وقف است.

علیزاده با اشاره به تشکیل شورای اقامه نماز در اداره‌کل اوقاف و ادارات تابع شهرستان‌ها، گفت: نماز جماعت در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران به‌صورت همه‌روزه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نماز جماعت در دو وعده در 25 بقعه متبرکه استان همه‌روزه برپا می‌شود، ادامه داد: یک وعده نماز جماعت در 16 بقعه متبرکه استان به‌صورت همه‌روزه برپا می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به حضور بیش از 60 امام جماعت در بقاع متبرکه استان، افزود: بیش از 65 هزار و 218 نفر در مسابقات قرآن اوقاف مازندران شرکت کردند.

این مسئول از اعزام یک‌هزار و 200 مبلغ به مساجد و بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: 50 مسجد بین‌راهی در استان وجود دارد که نیازمند بررسی مشکلات آن‌ها هستیم.