سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بهارون - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بهارون

تهیه کننده : امین علیجانی

بهارون عنوان ویژه برنامه ای است به تهیه کنندگی امین علیجانی ایام عید به صورت زنده از سیمای شبکه مازندران پخش می شود.

نوروز آغاز سال ایرانیان است که بعنوان میراث مشترک پارسی زبانان جهان در کشورهای ایران ، افغانستان ، تاجیکستان و... مرسوم است.

جشنی بزرگ و ارجمند و زیبا که هزاران سال است هم چنان با تاریخ و فرهنگ ایران زمین همراه گشته است  این جشن از هیچ قوم و ملت دیگری اخذ و اقتباس نشده است سنتی است کاملاً ملی و مبنای وضع طبیعی منطقه و اقلیم ایران زمین بر پایه اعتقاد ها و باورها و جهان بینی فطری ایرانیان  گرفته که با طلوع اسلام از مفاهیم و مضامین اسلامی همسو و حتی متاثر گشته است این جشن بزرگ با دگرگونی زمان و زمین وطبیعت از چند منظر قابل بررسی است .
فرهنگ و آیین و آواها و نواهای فرحبخش و آداب استقبال از میهمان در استان مازندران بخاطر برخورداری از مواهب الهی سالانه میزبان میلیونها مسافر و گردشگر از اقصی نقاط کشور حتی  گردشگران خارجی است انتخاب مازندران بعنوان یک نقطه هدف گردشگری و همچنین اقامت و همچنین عبور مسافران و زوار حرم رضوی حضرت امام رضا (ع) باعث می شود که مازندران در ایام نوروز قابل توجه باشد .
لذا برنامه بهارون سعی دارد با بهره گیری از پتانسیل های استانی در بخش های مختلف بعنوان یک رسانه میزبان معمولاً در ساعت پیک مخاطب فضا و لحظاتی مفرح و شاد برای مردم استان و مسافران نوروزی به ارمغان بیاورد این برنامه با اجرای مجری وحضور مهمان بصورت مجله تصویری از مناطق مختلف  استان با آیتم های متنوع به شرح ذیل می باشد :
آیتم مجری -مله کا -عیدی گردش -پلیس راه استان -اطلاع رسانی از آخرین وضعیت آب و هوایی -ایستگاه خنده -معرفی مکان ها و نقاط گردشگری-بازارهای محلی-مسابقه پیامکی -دعوت از نخبگان ملی و استانی-موسیقی-آیتم شعر بهاری .
 

سال تولید: 1399