جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

بهاردل - نمایش محتوای صدا

 

 

بهاردل

تهیه کننده :  محمد برجسته
نویسنده و دستیار : لطف الله سعیدی فر
گویندگان : طاهره رحماندوست ، آقای شوکائیان
گزارشگران : غلامرضا علی نژاد- بنت الهدی روشن بخش- رضا دلدار
نویسنده نمایش : مینا اسدالهی
صدابردار : رقیه محسن تبار،سامی یوسفی،حق شناس،اوشیب نتاج،میرقربان نژاد،نژاد احمد
ارتباطات : آقای قاسم زاده - نصیبه بدرود – جهان اسماعیلی

 بهار دل عنوان برنامه ایست ویژه افطار ماه مبارک رمضان به تهیه کنندگی محمد برجسته هر روز ساعت 18 به مدت 90 دقیقه به صورت زنده از صدای مازندران پخش می شود .

رمضان در مکتب پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم ماه ضیافت خداست، در این مهمانی بزرگ الهی میزبان خداوند است و بندگان مومن او مهمان این دعوت الهی    و ریاضت و زهد و مجاهده نفسانی و تقوا، وسائل پذیرایی آن.
و این سخن از پیام آور مکتب الهی است: «دعیتم الی ضیافة الله» رمضان ماهی است که شما را در آن به سوی ضیافت خدا خوانده اند.
  یکی از تفاوتهای عمده ضیافت الهی با ضیافت مردمی در این است که در ضیافتی که از جانب مردم صورت می گیرد محور؛ دعوت بسوی طعام است و بهره بردن از آنچه هست ؛ امّا در ضیافت الهی محور، تقوی و ریاضت و مبارزه نفسانی با شهوات و امیال شیطانی است که از جمله ویژگیهای آن، بودن و نخوردن و قدرت داشتن و گناه نکردن و بر خواهشای دل «نه» گفتن است که تسلط بر نفس را تقویت می کند و بدون این هم نمی توان به وارستگی از خود و رسیدن به قرب الی الله رسید.
«وَ اَنِر اَبْصارَ قُلُوبِنا بِضیاء نَظَرِها اِلیکَ حتی تَخْرَقَ اَبْصارُ القلوب حُجُبَ النّورِ فَتَصِلَ الی مَعْدِنِ الَظَمَة...»
«و چشمان دلمان را جلوه ای از عنایت خود روشن فرمای تا پرده های نور را بدرد و به سرچشمه عظمت برسد»
این فرازی از مناجات تمامی ائمه معصومین سلام الله علیهم اجمعین است که با آن پروردگار خود را می خواندند و در مقام معرفة الله فانی می گشتند لذا وارد شدن در وادی فیض الهی لیاقت و شایستگی می خواهد.

  در ایام ماه مبارک رمضان حرکت رادیو به سمت خانواده ‌هاست و خانواده‌ها باید به سمت قرآنی شدن حرکت کنند . همچنین ماه رمضان فرصت خوبی برای آشنایی با اخلاق است و در این ماه معمولا جرایم هم کاهش یافته و روابط انسانی کم تنش تر می شود.
رمضان باید در زندگی مردم تاثیرگذار باشد و رادیو به این مباحث  من جمله حق الناس می پردازد  چرا که عبادت و بندگی خدا از مسیر حق الناس می گذرد.
    در همین راستا و به سنت هر سال، رادیو مازندران با تولید ویژه‌ برنامه‌ « بهار دل» به استقبال بهار قرآن می‌رود تا علاوه بر سرگرم‌سازی روزه‌داران، لحظاتی معنوی نیز برای‌ آنان پدید آورد.

سال تولید: 1399