جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

بهارون - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بهارون

تهیه کننده:مهدی وحیدی

نوروز آغاز سال ایرانیان است که بعنوان میراث مشترک پارسی زبانان جهان در کشورهای ایران ، افغانستان ، تاجیکستان و... مرسوم است.

جشنی بزرگ و ارجمند و زیبا که هزاران سال است هم چنان با تاریخ و فرهنگ ایران زمین همراه گشته است  این جشن از هیچ قوم و ملت دیگری اخذ و اقتباس نشده است سنتی است کاملاً ملی و مبنای وضع طبیعی منطقه و اقلیم ایران زمین بر پایه اعتقاد ها و باورها و جهان بینی فطری ایرانیان  گرفته که با طلوع اسلام از مفاهیم و مضامین اسلامی همسو و حتی متاثر گشته است این جشن بزرگ با دگرگونی زمان و زمین وطبیعت از چند منظر قابل بررسی است .
فرهنگ و آیین و آواها و نواهای فرحبخش و آداب استقبال از میهمان در استان مازندران بخاطر برخورداری از مواهب الهی سالانه میزبان میلیونها مسافر و گردشگر از اقصی نقاط کشور حتی  گردشگران خارجی است انتخاب مازندران بعنوان یک نقطه هدف گردشگری و همچنین اقامت و همچنین عبور مسافران و زوار حرم رضوی حضرت امام رضا (ع) باعث می شود که مازندران در ایام نوروز قابل توجه باشد .
لذا برنامه بهارون سعی دارد با بهره گیری از پتانسیل های استانی در بخش های مختلف بعنوان یک رسانه میزبان معمولاً در ساعت پیک مخاطب فضا و لحظاتی مفرح و شاد برای مردم استان و مسافران نوروزی به ارمغان بیاورد این برنامه با اجرای مجری وحضور مهمان بصورت مجله تصویری از مناطق مختلف  استان با آیتم های متنوع به شرح ذیل می باشد :
آیتم مجری -مله کا -عیدی گردش -پلیس راه استان -اطلاع رسانی از آخرین وضعیت آب و هوایی -ایستگاه خنده -معرفی مکان ها و نقاط گردشگری-بازارهای محلی-مسابقه پیامکی -دعوت از نخبگان ملی و استانی-موسیقی-آیتم شعر بهاری .
 

 

سال تولید: 1398