جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

بهار دل ویژه افطار - نمایش محتوای صدا

 

 

بهار دل ویژه افطار

گویندگان : ابوالقاسم یداللهی ، معصومه همتی 

صدابردار : حق شناس-یوسفی-نتاج-نژاد احمد-میرقربان نژاد

نویسنده : مینا اسداللهی

دستیار تهیه : مبین بوی افراز 

نویسنده نمایش : مینا اسداللهی 

کارگردان نمایش : مبین بوی افراز

 

بهار دل عنوان برنامه ایست با ساختار ترکیبی نمایشی به تعداد 31 برنامه ، به مدت90 دقیقه به تهیه کنندگی مینا اسداللهی و محمد برجسته در ماه مبارک رمضان از صدای شبکه مازندران به طور زنده پخش می شود.

رسول خدا (ص) در خطبه شعبانیه خود درباره فضیلت و عظمت ماه رمضان فرموده اند: «ای بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی‌آورده است؛ ماهی که نزد خداوند بهترین ماه‌ها است؛ روزهایش بهترین روزها، شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات است». از این رو است که ماه رمضان را ماه خداوند نامیده‏اند و روزه داران را میهمانان و مورد تکریم الهی دانسته‏اند.
   رمضان ، ماهی است که رحمت و مغفرت الهی به بندگان خدا روی می‏آورد و همگان را به مهمانی خدا فرامی‏خواند.مگر می‏توان ماه دیگری را نشان داد که در آن نفس کشیدن، حکم تسبیح و خوابیدن حکم عبادت داشته باشد؟» «مگر می‏توان غیر از ماه مبارک رمضان، ماهی را پیدا کرد که یک شب از شب‏های آن ارزشی فزون‏تر از هزار ماه داشته باشد؟» «مگر می‏توان غیر از این ماه، ماهی را سراغ گرفت که در سرتاسر آن درهای بهشت بر روی مردمان گشوده و درهای دوزخ بر روی آنان بسته باشد؟» پس بایستی قدر این ماه را بیش‏تر بدانیم و پیش از آن‏که لحظه‏ های ارزشمندش سپری شود، از چشمه ‏سار جوشان آن خود را سیراب کنیم.

آیتمهای برنامه :

معرفی چهره های قرآنی استان مازندران ، حکمت های نهج البلاغه ، بوستان معرفت و ... . 

دوبخش نمایشی : پرسمان احکام ( پاسخ به سوالات شرعی و احکام ماه مبارک رمضان )- نمایش شوق بندگی ( موضوع برنامه نمایش داده می شود ) 

 

سال تولید: سال 1396


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو