جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

بنیاد نیماشناسی در شهرستان نور ایجاد می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بنیاد نیماشناسی در شهرستان نور ایجاد می‌شود

بنیاد نیماشناسی در شهرستان نور ایجاد می‌شود


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان نور از ایجاد و راه‌اندازی بنیاد نیماشناسی در این شهرستان خبر داد.

بنیاد نیماشناسی در شهرستان نور ایجاد می‌شود

محمد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نور، گفت: به منظور شکل‌گیری جدی بنیاد نیماشناسی، اساس‌نامه جدید و بیان نقطه نظرات و پیشنهادات از سوی اعضاء جلسه‌ای در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور و با حضور فرهیختگان برگزار شد.

وی با بیان اینکه جلسه‌ای با حضور اساتید، آقایان دکتر اسلامی، ایرج صادقی، علیرضا اسدیان، دکتر غفاری و سایر اعضای هیئت موسس بنیاد نیماشناسی برگزار شد، افزود: مقرر شد در چند روز آینده نشست هم‌اندیشی با سایر اندیشمندان و فرهیختگان شهر برگزار و از نقطه نظرات آنان برای تشکیل و راه‌اندازی این بنیاد استفاده شود.

رئیس ارشاد نور همچنین از توزیع بسته‌های فرهنگی بین مسافران نوروزی خبر داد و گفت: با توجه به مصادف شدن ایام نوروز با ایام سوگواری فاطمیه (س) بسته‌های فرهنگی امسال به گونه‌ای متفاوت و با رنگ و بوی فاطمی تهیه و در بین مسافران نوروزی توزیع شده است.

محمدی افزود: این بسته‌ها شامل کتاب، بروشور معرف تاریخ و جغرافیای شهرستان نور، بروشور مختص به ایام فاطمیه،راهنمای گردشگری، لوح فشرده موسیقی و .... است که در ایستگاه‌های مختلف فرهنگی به مسافران نوروزی اهدا شده است.

وی یکی از اهداف توزیع بسته‌های فرهنگی را معرفی فرهنگ بومی محلی این شهرستان عنوان کرد و گفت: نباید فرهنگ و سنت غنی مازندران با ورود مسافران و توریست مورد تهدید قرار گیرد بلکه این فرهنگ باید به همه شناسانده و برای حفظ آن باید تلاشی روزافزون کرد.

رئیس ارشاد نور همچنین از برگزاری مسابقات نقاشی در ایام نوروز برای مسافران نوروزی خبر داد و افزود: این مسابقات در دو رده سنی کودک و نوجوان و در سه ایستگاه نقاشی برای مسافران و همشهریان برگزار شد.