سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

بندر نوشهر فرصت مناسبی برای تجار و بازرگانان - نمایش محتوای خبر

 

 

بندر نوشهر فرصت مناسبی برای تجار و بازرگانان

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: بندر نوشهر به دلیل بهره‌مندی از مزایای منطقه ویژه اقتصادی، فرصت مناسبی برای تجار و بازرگانان برای صادرات و واردات انواع کالا ایجاد کرده است.

بندر نوشهر فرصت مناسبی برای تجار و بازرگانان

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران، سیاوش رضوانی با اشاره به اینکه بنادر نوشهر و فریدونکنار با برخورداری از امکانات و تجهیزات مناسب بارگیری انواع کالا، آماده پذیرش کالاهای صادراتی هستند، اظهار کرد: از هرگونه طرحی که سبب تقویت صادرات در سطح استان شود حمایت خواهیم کرد، زیرا توسعه صادرات سبب رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی افزود: بندر نوشهر به دلیل بهره‌مندی از مزایای منطقه ویژه اقتصادی، فرصت مناسبی برای تجار و بازرگانان برای صادرات و واردات انواع کالا ایجاد کرده است و ما از هیچ حمایتی از صاحبان کالا فروگذار نخواهیم کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، گفت: احداث انبارهای سرپوشیده و توسعه محوطه بندری از مهم‌ترین اقدامات انجام شده برای افزایش ظرفیت عملیاتی منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر است.

به گزارش فارس، بندر نوشهر با بیش از 80 سال سابقه در تجارت جهانی، با دارا بودن 9 پست اسکله تجاری و انبارهای سرپوشیده و روباز و سیلوی غلات به عنوان تنها مرکز اقتصادی غرب مازندران، نقش مهمی در بخش واردات و صادرات کالا ایفا می‌کند.