سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

بندر امیرآباد از کریدور شمال به بندرعباس متصل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بندر امیرآباد از کریدور شمال به بندرعباس متصل می‌شود

مشاور رئیس‌کل گمرک ایران با بیان اینکه بندر امیرآباد از کریدور شمال به بندرعباس متصل می‌شود، گفت: استاندار آستراخان برای گسترش مناسبات تجاری به مازندران سفر می‌کند.

بندر امیرآباد از کریدور شمال به بندرعباس متصل می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، محمدرضا نادری صبح امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استانداری مازندران، اظهار کرد: استاندار آستراخان روسیه در آینده‌ای نزدیک برای گسترش مناسبات تجاری به مازندران سفر می‌کند.

وی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم فرصت مناسبات تجاری با کشورهای حاشیه خزر به‎ویژه روسیه گسترش یابد، افزود: شکل معاملات تجاری از بنادر و گمرکات باید تغییر کند و ما به‌دنبال تهیه ارزش‌گذاری محصولات صادراتی در این بخش هستیم.

مشاور رئیس‌کل گمرک ایران با بیان اینکه بندر امیرآباد از کریدور شمال به بندرعباس متصل می‌شود و این فرصتی مناسب برای گسترش تجاری کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: کشور در مسیر توسعه تجارت خارجی قرار گرفت و استان مازندران می‌تواند از ظرفیت به‌وجود آمده نهایت استفاده را کند.

نادری با بیان اینکه مازندران نقش قابل توجهی در گسترش تجارت خارجی با کشورهای حاشیه خزر دارد، گفت: تقویت تجارت با روسیه با کریدور سبز موجب توسعه مناسبات تجاری و بین‌المللی می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه توسعه فعالیت‌های معادن موجب مشکلات زیست محیطی می‌شود و باید برنامه‌ریزی مناسبی برای آنها داشت، اظهار کرد: محدودیت‌های فعالیتی برای معادن موجب بروز مشکلات بسیاری شده است.

عبداله مهاجر با بیان اینکه صنعتگران فراروی خودروسازان با مشکل مالیاتی روبه‌رو هستند و باید برای چاره‌ای اندیشیده شود، افزود: شرایط اقتصادی موجب بروز مشکلاتی در این حوزه شده است و باید به آنها در پرداخت مالیات فرصت داد.