رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

بنادر مازندران میزبان مسافران و گردشگران نوروزی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بنادر مازندران میزبان مسافران و گردشگران نوروزی می‌شود

بنادر استان مازندران به مناسبت فرا رسیدن سال نو در طول ایام نوروز پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی است.

بنادر مازندران میزبان مسافران و گردشگران نوروزی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، در راستای آشنایی هرچه بیشتر هموطنان سراسر کشور با صنعت دریانوردی، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر و بندر فریدونکنار از دوم تا دوازدهم فروردین‌ماه 95 برای عموم شهروندان و گردشگران نوروزی آزاد است.

مسافران و گردشگران می‌توانند همه روزه از ساعت 9 تا 19 روزهای دوم تا دوازدهم فروردین از نزدیک بنادر تابعه اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان مازندران را بازدید کنند.

براساس این گزارش، بازدیدکنندگان علاوه بر بازدید از موزه و اسکله‌ها، می‌توانند از نزدیک در جریان فعالیت‌های دریایی و بندری در بنادر نوشهر و فریدونکنار قرار گیرند.

به گزارش فارس، بندر نوشهر با بیش از 70 سال سابقه فعالیت در عرصه تجارت از قدیمی‌ترین بنادر شمالی کشور محسوب می‌شود که در حال حاضر با تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی، زمینه بهره‌مندی تجار و فعالان اقتصادی از تسهیلات و مزایای ناشی از قوانین مناطق ویژه در این بندر فراهم شده‌است.

عملیات احداث بندر فریدونکنار نیز به منظور گسترش روز افزون مبادلات بازرگانی با کشورهای حاشیه دریای خزر از سال 76 آغاز و در سال 80 به اتمام رسید و در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی و با اعمال حاکمیت سازمان بنادر و دریانوردی از بهمن 1386 بهره‌برداری از این بندر به بخش خصوصی واگذار شد.