جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

بلیت قطارهای مسافربری در نوروز 95 افزایش نخواهد یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

بلیت قطارهای مسافربری در نوروز 95 افزایش نخواهد یافت

مدیرکل راه آهن شمال گفت : بلیت قطارهای مسافربری برای سفرهای نوروزی سال 95 هیچ گونه افزایشی نخواهد یافت.

بلیت قطارهای مسافربری در نوروز 95 افزایش نخواهد یافت

یوسف گران پاشا روزسه شنبه درگفت و گو با خبرنگارایرنا افزود : پیش فروش بلیت های قطارهای نوروزی از امروز در تمام آژانس های کشوربه صورت حضوری و اینترنتی انجام می شود.
وی اضافه کرد : بلیت های پیش فروشی نوروزی برای حرکت از 25 اسفندماه تا 15 فروردین سال 95 خواهد بود که برای جلوگیری از شلوغی در گیشه های بلیت فروشی، پیش فروش به صورت اینترنتی و حضوری در مسیرهای مختلف انجام می شود.
به گفته وی پیش فروش بلیت قطارهای مسافربری محورهای شمال , شمالغرب و آذربایجان های شرقی و قطارهای کمربندی این محورها به صورت اینترنتی از ساعت 19 روز گذشته شروع شده و پیش فروش در مراکز فروش نیز از امروز برای این مسیرها انجام می شود.
مدیرکل راه آهن شمال گفت : همچنین فروش بلیت برای مسیرهای محورهای جنوب، جنوب شرق شامل شهرهای اهواز، خرمشهر، اندیمشک در استان خوزستان، بندرعباس، کرمان، یزد، اصفهان، شیراز، زاهدان به صورت اینترنتی از ساعت 19 امروز و حضوری نیز از صبح فردا آغاز می شود.
به گفته وی پیش فروش بلیت قطارهای مسافربری نوروزی برای محورهای تهران - مشهد، تهران - شاهرود، تهران – سمنان، سمنان- مشهد، شاهرود- مشهد، نیشابور- مشهد، تهران- نیشابور، تهران- خواف، تهران- طبس، آزادور- مشهد، طبس- مشهد، سرخس- مشهد، و بالعکس به صورت اینترنتی از ساعت 19 فردا چهارشنبه هفتم بهمن ماه و به صورت حضوری نیز از صبح روز پنجشنبه هشتم بهمن ماه انجام می شود.
مدیرکل راه آهن شمال کشور گفت :مسافران می توانند بلیت تمام مسیرهای قطارهای مسافربری را به صورت اینترنتی و حضوری در مراکز فروش در هر استانی خریداری و رزرو کنند.
گران پاشا افزود : امکانات لازم اینترنتی و پیش فروش در مراکز فروش برای شهروندانی که قصد پیش فروش بلیت قطارهای مسافربری را از استان های تحت پوشش راه آهن شمال دارند نیز فراهم شده است.
راه آهن شمال کشور از گرمسار تا گرگان به طول 470 کیلومتر شامل می شود که 120 کیلومتر از این محور که در حوزه استحفاظی استان گلستان است از دو سال قبل از لحاظ مدیریتی از راه آهن شمال جدا و در قالب مدیریت راه آهن گرگان فعال شد.
در 9ماهه سالجاری 855 هزار مسافر از طریق قطارهای مسافربری شمال کشور که دارای 9 واگن و پنج هزار صندلی است، جابجا شدند و پیش بینی شد آمار جابجایی مسافر تا پایان سال جاری به بیش از یک میلیون نفر برسد.