سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بلایای طبیعی 400 میلیارد ریال به کشاورزان مازندرانی خسارت زد - نمایش محتوای خبر

 

 

بلایای طبیعی 400 میلیارد ریال به کشاورزان مازندرانی خسارت زد

معاون برنامه ریزی جهاد کشاورزی مازندران گفت: سیل اخیر، توفان و تگرگ افزون بر 404 میلیارد ریال به بخش کشاورزی در این استان خسارت وارد کرد.

بلایای طبیعی 400 میلیارد ریال به کشاورزان مازندرانی خسارت زد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جهادکشاورزی مازندران، سید محمد جعفری اظهارکرد: 80 درصد از خسارت های ناشی از بلایای طبیعی معادل 342 میلیارد و 487 میلیون ریال به بخش زراعی و محصولات سردرختی این استان از جمله مرکبات وارد شده است.
وی میزان خسارت ناشی از این حوادث به دام، طیور و آبزیان و تاسیسات زیرساختی در این حوزه را نیز افزون بر 106 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی اضافه کرد: سیل اخیر 160 هزار قطعه مرغ ، 50 راس دام سبک را تلف کرد و 155 تن خوراک دام نیز در شهرستان های نکاء و میاندرود در این بارش سیلابی از بین رفت.
معاون جهادکشاورزی مازندران گفت:بیشترین خسارت های ناشی از سیل ، توفان و تگرگ اواخر هفته گذشته به مزارع کشاورزی؛ باغها و صنعت دام و طیور شهرستان های نکا، میاندورود، ساری، جویبار و قائم شهر بوده است.
در استان مازندران 300 هزار هکتار اراضی کشاورزی و 180 هزار هکتار اراضی باغی با 300 هزار بهره بردار وجود دارد.
در سیل و توفان اواخر هفته گذشته درمازندران به چهار هزار واحد مسکونی روستایی،تاسیسات برق و ساختمان اداری اداره کل هواشناسی این استان خسارت وارد شد.