جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

بلاتکلیفی در تدوین دانشنامه مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

بلاتکلیفی در تدوین دانشنامه مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی پیش از ظهر امروز در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان مازندران با تسلیت ایام محرم اظهار داشت: مردم در ایام محرم با حضور خویش حماسه‌ای عاشورایی را رقم زدند.

وی با اشاره به اینکه ساختار دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی مازندران نیاز به پست سازمانی است، افزود: دبیرخانه نیاز به تجهیزات روز دارد و باید این دبیرخانه جدا از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران فعالیت کند.

این مسئول با اشاره به اینکه مقرر شد که اعتبار مناسبی برای برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی تشکیل شود، ادامه داد: پیشنهاد می‎شود جلسه هر دو ماه روزهای شنبه برگزار شود تا نسبت به تامین نیرو اقدام شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ادامه درباره دریافت بودجه شورای فرهنگ عمومی مازندران گفت: قرار است بخشی از بودجه توسط استانداری و بخشی دیگر نیز از شورای فرهنگ عمومی کشور تامین شود.

این مسئول خواستار تشکیل کارگروهی در راستای مصوبات شورای فرهنگ عمومی در استان شد و گفت: تاکنون پنج کارگروه در استان در این ارتباط تشکیل شد.

وی اضافه کرد: کارگروهای سبک زندگی، حفظ و مراقبت از پیوستگی بین گذشته حال و مقابله با انقطاع، تقویت بنیان خانواده، چگونگی بهره‌مندی از طرفیت‌های منطقه‌ای در راستای توسعه استان و انتقال دغدغه این کارگروه در سطح ملی و ترسیم برنامه‌ها و آینده شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌ها به منظور ساماندهی فرهنگی در شهرستان‌ها تشکیل شد.

ابراهیمی با اعلام اینکه فرصت‌ها و تهدید‌ات  فرهنگی زیادی در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: باید زمینه بهره‌برداری از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدات نیز در برنامه کارگروه و شورای فرهنگ عمومی مطرح و تصمیم‌گیری شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به بلاتکلیف ماندن تدوین دانشنامه مازندران گفت: تاکنون برای دسترسی به منابع مورد نیاز تدوین دانشنامه 40 میلیون تومان کتاب خریداری شد ولی برای تدوین کتاب مشکل وجود دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اضافه کرد: برای تقویت برنامه‌های فرهنگی کارگروه نیاز به تقویت بودجه است.

این مسئول در ادامه به برگزاری مسابقات کشتی به میزبانی مازندران در شهرستان جویبار اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره وارش نیز در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: برنامه‌های کارگروه فرهنگی در حال انجام است ولی برای کیفی‌سازی برنامه‌ها نیاز به تامین اعتبار است.

ابراهیمی در پایان گفت: مسئولان دغدغه‌های استان را بازبینی و نسبت به فعال بودن کارگروه مورد نظر استان تصمیم‌گیری شود.

{jcomments off}