سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

بصیرت و صبر مهم ترین درس های حماسه 9 دی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

بصیرت و صبر مهم ترین درس های حماسه 9 دی بود

به گزارش ایرنا حجت الاسلام ˈمحمود مشایخˈ در نماز جمعه این هفته شهرستان نوشهر افزود: ما باید بصیرت داشته باشیم تا راه حق را گم نکنیم و صبر داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات را تحمل کنیم.

وی اظهار داشت: فتنه 1388 مصداق کامل کودتای سیاسی بود و غربی ها می خواستند اصل نظام ساقط شود و فتنه گران نیز در پی حذف ولایت فقیه بودند.

مشایخ با اشاره به وضعیت فعلی کشور مصر و انحراف انقلاب در آن تصریح کرد: آن ها می خواستند به جای نظام اسلامی یک نظام سکولار در ایران حاکم شود.

وی یادآور شد: دشمنان جمهوری اسلامی امروز هم در همان لباس هستند و سفر اخیر هیات اروپایی و دیدار با برخی از فتنه گران موید این امر است.

وی نظر برخی را که خواهان تغییر قانون اساسی هستند، تقبیح کرد و افزود: ایجاد تغییر در قانون اساسی به نحوی که دولت بتواند مجلس را منحل کند پذیرفتنی نیست.

وی اظهار داشت: عده ای دیگر می گویند که نظارت استصوابی شورای نگهبان باید حذف شود در حالی که کشور را نمی توان بدون در و پیکر رها کرد.

امام جمعه نوشهر همچنین با تشکر از برگزاری یادواره ده هزار و 400 شهید استان مازندران گفت: باید یاد و هدف شهیدان زنده نگه داشته شود و این یادواره ها باید سامان دهی و از نظر توزیع در ماه های سال، بهتر برنامه ریزی شود.