جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

بصیرت دینی مهمترین عامل اصلی تشکیل انقلاب اسلامی در ایران بود - نمایش محتوای خبر

 

 

بصیرت دینی مهمترین عامل اصلی تشکیل انقلاب اسلامی در ایران بود

حجت الاسلام ' ستار علیزاده ' یکشنبه شب در مراسم بصیرت عاشورایی مسجد صاجب الزمان(عج) نکا با اشاره به نقش بصیرت دینی در جامعه گفت: بالاترین کمال هر مومن و مسلمان بصیرت دینی است و بصیرت نیاز هر زمان و بویژه زمان کنونی است.

وی افزود: بصیرت عمیق دینی باعث شد تا انقلاب اسلامی در کشور عزیز بوجود بیاید و مکتب امام(ره)، مقام معظم رهبری برگرفته از بصیرت دینی است که همان مکتب نبوی، علوی، فاطمی ،حسینی و مهدوی است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران ادامه داد: عاشورا محدود به مکان و زمان نیست و هر روز و هر مکان عاشوراست و بصیرت نسبت به عاشورا انسان را همیشه سرزنده و تابع ولایت و امامت و در زمان حال تابع از ولایت فقیه نگه می دارد و این راه سعادت و خوشبختی و معرفت است.

وی افزود:قیام عاشورا به راحتی بدست نیامد ، حضرت ابا عبداله الحسین(ع) تمام هستی خود را در راه احیای دین فدا کرد و تشکیل انقلاب اسلامی در ایران عزیز مدیون بیش از 240 هزار شهید سرافراز است و همه ما وظیفه داریم تا در میدان انقلاب باشیم و از ارزشهای انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

علیزاده ادامه داد: دینداری و دین مداری مایه حیات جاودانه است و حیات بی دین و بدون آموزه های دینی حیات واقعی و حقیقی نیست عمل به دستورات دینی و دین مداری وجه تمایز بین انسان و دیگر مخلوقات است.

علیزاده خاطر نشان کرد: مازندران با دارا بودن بیش از 13 هزار موقوفه و 1200 بقعه متبرکه و امامزاده دارای رتبه برتر کشور است و بیش از 70 درصد نیات واقفین برای اطعام دهی و سوگواری در ماه محرم و صفر است و اوقاف از تمام ظرفیت ها استفاده می نماید تا نیات واقفین بطور دقیق اجرا شود.

حجت الاسلام علیزاده از همه مردم در خواست کرد تا بخشی از اموال خود را وقف نیاز های روز جامعه از قبیل مسائل بهداشتی ، درمانی، ترویج فرهنگ قرآنی و اهل بیت ، کمک به افراد یتیم و بی بضاعت و ... نمایند تا مشکلات جامعه کمتر شود.

وی در خصوص تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی گفت: اوقاف با تمام تلاش و در تمام مناسبتها با اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی در اجرای این امر مهم مقام معظم رهبری است و در ایام دهه اول محرم در 222 بقعه متبرکه برنامه بصیرت عاشورایی با حضور عزاداران ، خطبا ، مداحان، مبلغین و... برگزار شد که مورد استقبال عموم مردم ولایی استان قرار گرفت.

{jcomments off}