جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

بسیج گسترده ترین امکانات خود را برای ترویج امر مطالعه فراهم کرده است - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیج گسترده ترین امکانات خود را برای ترویج امر مطالعه فراهم کرده است

فرمانده سپاه کربلای استان مازندران گفت : بسیج گسترده ترین امکانات خود را برای ترویج امر مطالعه فراهم کرده است.

بسیج گسترده ترین امکانات خود را برای ترویج امر مطالعه فراهم کرده است

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی ارشاد مازندران سردار محمدحسین بابایی در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب مازندران اظهار داشت: برپایی نمایشگاه در مازندران به این علت که امکان دسترسی مناسبی برای مردم فراهم می کند، نکته مثبتی است.
وی گفت: البته به دلیل موقعیت مکانی و دیگر محدودیت ها شاید امکاناتی که مردم توقع داشتند در این نمایشگاه تجمیع نشده است اما در مجموع برگزاری نمایشگاه جهت ترویج امر مطالعه و فرهنگ کتابخوانی امری مثبت قلمداد می شود.
سردار بابایی با اشاره به دیدگاه اعتقادی اسلام در خصوص تاکید به آموختن و همچنین رویکرد رسول مکرم اسلام در غزوه های متعدد اظهار داشت: شرط آزادی اسیران جنگی باسواد کردن یک مسلمان عنوان شد و این نشان دهنده توجه اسلام به علم است.
وی گفت: انقلاب اسلامی نیز اعتقاد دارد که باید شرایطی فراهم شود که به سیره نبوی در آن عمل شود، بنابر این همه ما باید به دنبال آموختن باشیم.
فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه کتاب به عنوان غذای روح انسان شناخته می شود، افزود: اسلام احکام فقهی ما تاکید دارد که باید غذای انسان پاکیزه باشد چرا که بعضی از مطالب گمراه کننده است و تنها افرادی که قدرت تشخیص دارند می توانند آن را شناسایی کنند.
وی گفت: امروز با نشریات دیجیتال و شبکه های مجازی روبرو هستیم که علاقه جوان ها به استفاده از آن زیاد است.
سردار بابایی گفت: بسیج با استفاده از شبکه مجازی شباب یا اینترنت پاک و دردسترس قرار دادن این شبکه برای همه پایگاه های مقاومت به مطالعه و تامین نیازمندی های جوانان اقدام کرده است.
نمایشگاه بین المللی کتاب مازندران روز یکشنبه به کارش پایان داد.