جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

بسیج همگانی برای کاهش تصادفات جاده‌ای - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیج همگانی برای کاهش تصادفات جاده‌ای

معاون امور عمرانی استاندار مازندران خواستار بسیج همگانی برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای از سوی تمامی اقشار جامعه و مسؤلان امر شد.

بسیج همگانی برای کاهش تصادفات جاده‌ای

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، علی نبیان در جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان اظهار کرد: باید با بررسی همه جوانب و دسترسی به اطلاعات درست از شرایط موجود در جهت افزایش ایمنی محورها گام برداریم.

وی خواستار بسیج همگانی جهت کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای از سوی تمامی اقشار جامعه و مسؤلان امر شد و بیان داشت: هر یک از ما باید در جهت ارتقاء فرهنگ ترافیک و رعایت قوانین و مقررات بکوشیم.

نبیان به شرایط جاده‌ای استان در تعطیلات آخر هفته اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به حجم تردد زائران امام رضا (ع) و ورود مسافران به این استان و همچنین شرایط جوی در کشور می‌طلبد تا دستگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای با هماهنگی راهداران و پلیس راه اقدامات به‌هنگامی را در شرایط بحران (مانند بارش برف سنگین در محورهای کوهستانی) به اجرا در بیاورند.

معاون امور عمرانی استاندار مازندران در این نشست ضمن گرامی‌داشت هفته حمل و نقل و راهداری و تبریک این هفته به تمامی سخت‌کوشان عرصه حمل و نقل اظهار داشت: ضروری است در این هفته تجلیلی در خور فعالیت‌ها و تلاش‌های این افراد از آنان صورت گیرد چرا که آنان در گرما و سرما با حضور همیشگی در جاده‌ها، برای ما کاربران جاده‌ای آرامش و آسایش را به ارمغان می‌آورند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نیز در این جلسه آموزش و فرهنگ‌سازی را از جمله عوامل موثر در جهت کاهش تصادفات نام برد و بیان کرد: همه باید با برنامه‌ریزی مناسب و دقیق گامی به سوی ارتقاء‌ و اعتلای فرهنگ ایمنی و به تبع آن کاهش سوانح رانندگی برداریم.

حیدر نوروزی در مورد اجرای عملیات راهداری زمستانی، افزود: برنامه‌ریزی‌های شبکه راهداری استان به‌ویژه برنامه‌ریزی برای حفظ ایمنی و جریان پیوسته ترافیک در زمستان از درجه بالایی از اهمیت و حساسیت برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه راهداری زمستانی بخش مهم و قابل توجهی از وظایف بخش راهداری استان بوده، بیان داشت: مدیریت راهداری زمستانی به‌منظور ایجاد ترددی ایمن، پیوسته و روان در فصل زمستان برنامه‌ریزی می‌شود.

نوروزی از آمادگی راهداران برای اجرای عملیات راهداری زمستانی در سطح جاده‌ها خبر داد و گفت: این اداره‌کل با تمام توان و بسیج تمام نیروها برای اجرای عملیات راهداری زمستانی آمادگی لازم را دارد.

وی در این نشست درباره ایمن‌سازی محور ساری ـ خزرآباد نیز اظهار داشت: در حال حاضر چهار دوربرگردان در سطح این محور با هدف افزایش ضریب ایمنی به اجرا درآمده است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از برنامه‌های ایمن‌سازی محورهای روستایی خبر داد و گفت: با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط و مشارکت مثبت روستاییان اقدامات و فعالیت‌های مطلوبی درباره افزایش ضریب ایمنی در محورهای روستایی اعم از اجرای روکش سفالت، ایجاد رمپ‌های ورود و خروج روستاهای حاشیه راه‌های اصلی و شریانی، خط‌کشی و نصب علائم انجام گرفته است.