سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

بسیج نهادهای فرهنگی برای افزایش سرانه مطالعه - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیج نهادهای فرهنگی برای افزایش سرانه مطالعه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، سیدمصطفی حسینی صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی و نهضت مطالعه این شهرستان بیان داشت: همه نهادهای فرهنگی و دست‌اندرکاران امر فرهنک، کتاب و کتابخوانی باید کمک کنند تا در نهضت مطالعه مفید شاهد افزایش سرانه مطالعه در کشور باشیم.

وی تصریح کرد: چون فرزندان از خانواده‌ها می‌آموزند، بنابراین باید ابتدا فرهنگ مطالعه از خانه و خانواده شروع و در ادامه معلمان در مدارس آن را تبیین کنند تا فرهنگ مطالعه فراگیر و سرانه مطالعه افزایش یابد.

مدیر آموزش و پرورش نور گرانی کتاب را از دلایل کاهش سرانه مطالعه عنوان کرد و ابراز داشت: با توجه به هزینه‌های جاری خانوار، خانواده‌ها برای خرید کتاب با قیمت بالا قادر به هزینه کردن نیستند و لازم است با اختصاص یارانه به کتاب در این امر تسهیل شود.

حسینی فراوانی تالیف و چاپ کتاب را علت کاهش کیفیت مطالب دانست و افزود: باید در ممیزی به کیفیت تدوین کتاب توجه جدی شود تا هر فرد با هر انگیزه‌ای کتاب به چاپ نرساند.

مسئول اداره اطلاعات نور در این جلسه با اشاره به قدمت کتابخانه در بلده و نیز استقرار قدیمی‌ترین حوزه علمیه در بلده و داشتن مفاخر فراوان علمی و نیز مجتهدان تراز اول عدم فعالیت خوب، جذب مخاطب و عضوگیری را ناشی از سوءمدیریت مسئول کتابخانه بلده عنوان کرد و خواستار معرفی مسئول جدید و توانمند در این بخش برای رونق کتابخانه این شهر شد.