جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

بسیج سنگر وحدت و همدلی است - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیج سنگر وحدت و همدلی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از نکا، مرتضی رمضانی در نشست فرماندهان حوزه و پایگاه مقاومت سپاه این شهرستان گفت: این همایش با هدف ایجاد انس بین خانواده‌های فرماندهان بسیج و به منظور تقویت روحیه نشاط معنوی و نیز ترویج سبک زندگی اسلامی بین خانواده‌های فرماندهان حوزه و پایگاه برگزار شد.

وی اولویت اصلی سپاه و بسیج را مسئله امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار داشت: با اجرای درست و کامل این فریضه جامعه‌ای پویا و بالنده خواهیم داشت.

رمضانی ادامه داد: تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در پایگاه‌های بسیج برای نهادینه کردن این فریضه مهم در جامعه باشد.

فرمانده سپاه ناحیه نکا بیان داشت: برای اجرای درست امر به معروف و نهی از منکر و تاثیرگذاری آن در جامعه افراد پیشنهادهای خود را به ستاد منتقل کنند و ما از نظرات کارشناسان در این امر استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از برنامه‌های ویژه سپاه و بسیج است، یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر بهترین عامل تقویت هنجارهای اجتماعی است.

رمضانی، در ادامه برگزاری طرح صالحین را از دیگر برنامه‌های ابلاغی جدید اعلام و خاطرنشان کرد: طرح حلقه‌های صالحین در واقع برنامه‌ای مفید و سازمان یافته برای جذب، هدایت و سازماندهی بسیجیان در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمن است.

فرمانده سپاه نکا گفت: هر پایگاهی باید با برنامه‌ریزی مناسب در این راستا وارد شود و هر پایگاهی توان اجرای طرح صالحین را ندارد، کار را به دیگری واگذار کند.

وی ادامه داد: ما اکنون در شرایط حساسی قرار داریم که ایجاد روشنگری و بصیرت در اقشار مختلف جامعه از مهم‌ترین وظایف ماست و همه باید به نحو احسن برنامه‌ها را اجرایی کنند.

رمضانی افزود: در طرح شجره طیبه صالحین باید همگان مطیع محض اسلام و پیامبر اسلام باشند.

وی یادآور شد: طرح صالحین باید بتواند بینش آحاد بسیجیان را از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و سیاسی افزایش دهد و در تمام ابعاد به گونه‌ای آمادگی پیدا کنند که بتوانند حق را از باطل تشخیص دهند.

مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه نکا نیز گفت: هدف از اجرای این برنامه، ایجاد انس و الفت، تعامل و ارتباط بیشتر با فرماندهان حوزه و پایگاه مقاومت در راستای اهداف بسیج همراه با اجرای برنامه‌های فرهنگی است.

"اسدالله اسدایی" افزود: در این مراسم 214 فرمانده پایگاه مقامت بسیج شهری و روستایی حضور داشتند که از این تعداد 68 فرمانده خواهر و 146 فرمانده برادر هستند.