جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

بسیج دانش آموزی از محوری ترین فعالیت های فرهنگی سپاه است - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیج دانش آموزی از محوری ترین فعالیت های فرهنگی سپاه است

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ ˈمسلم مسلمیˈ عصر سه شنبه درجلسه هماهنگی آموزش دفاعی واردوی عملی دانش آموزی گفت: عشق و شور، طراوت و پاکی، شجاعت و سرسختی، عدالت خواهی و استقلال طلبی، ایثار و از خود گذشتگی از جمله ویژگیهای برجسته و ارزنده ای است که سراسر وجود یک دانش آموز بسیجی مالامال از آنهاست.

وی با بیان این که سپاه و آموزش و پرورش با اهداف مشترک فرهنگی دو بال موثر فرهنگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، افزود: هدف اصلی در بسیج تغییر عالمانه اصل ولایت فقیه و ولایت پذیری در نیروهای نوجوان و جوانان است.

فرمانده سپاه ناحیه آمل، تصریح کرد: علاوه برتربیت دانش آموزان با تفکر بسیجی، باید آنان را مهیای مدیریت جامعه اسلامی نماییم، چرا که آینده سازان این مملکت هستند و باید متعهدانه در خدمت به انقلاب فعالیت نمایند.

سرهنگ مسلمی اضافه کرد: زیر ساخت اصلی بسیج در کشورمان از بسیج دانش آموزی می گذرد و اگر این نهاد انقلابی بیش از پیش با بنیه و قوی باشد خود به خود سایر شاخه های بسیج نیز قوی می شوند.

وی ادامه داد: امروز بسیج دانش آموزی به عنوان نهادی قانونمند و انقلابی در مدارس کشور در کنار تعلیم و تعلم در ترسیم اهداف انقلاب اسلامی به نوجوانان نقش مهمی را ایفا می کند

وی تصریح کرد: تا دیروز وظیفه بسیج دانش آموزی حضور در سنگرهای دفاع مقدس در دوران جنگ تحمیلی بود، امروز اما این نهاد انقلابی باید در سنگرهای علمی، فرهنگی و اجتماعی حضوری جدی و موثر داشته باشد و در راه توسعه پایدار و رسیدن به افق سندچشم انداز 20 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش آفرینی کند.

شهرستان حدود 400هزار نفری آمل حدود 60 هزار دانش آموز در رده های مختلف تحصیلی دارد که بیش از نیمی از این دانش آموزان در عضویت بسیج دانش آموزی مدارس هستند.