جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

بسیج تمام امکانات برای استقبال از میهمانان نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیج تمام امکانات برای استقبال از میهمانان نوروزی

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: این اداره‌کل با بسیج تمام امکانات و آماده‌باش راهداران از میهمانان نوروزی استقبال می‌کند.

بسیج تمام امکانات برای استقبال از میهمانان نوروزی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، حیدر نوروزی اظهار کرد: این اداره‌کل تمام تلاش خود را به‌کار خواهد بست تا مسافران نوروزی جاده‌ها در آغاز سال جدید سفری ایمن و کم‌خطر را تجربه کنند.

وی از استقرار 33 اکیپ راهداری با 300 راهدار در سطح محورهای ارتباطی استان در ایام نوروز خبر داد و افزود: 20 راهدارخانه ثابت و چادرهای سیار راهداری در سطح محورهای استان آمادگی کامل برای پذیرایی و استقبال از مسافران نوروزی و هموطنان را دارند.

نوروزی بیان داشت: همچون سال‌های گذشته به منظور کنترل و نظارت بر گشت‌های راهداری ادارات تابعه با هدف برقراری ترافیک روان و ایمن گشت‌های ویژه نوروزی(مجهز به سامانه gps) را در سطح چهار محور ارتباطی و شریانی خود شامل محورهای هراز، سوادکوه، کندوان و ساری ـ کیاسر اعزام می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران درباره بخشی از اقدامات ایمن‌سازی محورهای استان توسط این اداره‌کل برای ایام نوروز، افزود: اجرای روکش آسفالت، پاک‌سازی و زیباسازی حریم راه‌ها، نصب نیوجرسی، نصب انواع تابلو و علائم ایمنی، نصب تابلوهای فلورسنتی جهت آشکارسازی نقاط پر حادثه، بهبود وضعیت حفاظ‌ها و نگهداری روشنایی محورها، ایمن‌سازی و ساماندهی نقاط پرحادثه، خط‌کشی و لکه‌گیری، شستشو و ترمیم علائم، جمع‌آوری لاشه حیوانی و زباله در سطح محورها از جمله فعالیت‌هایی است که به طور گسترده توسط راهداران پرتلاش در حال انجام است.

وی از اجرای ساماندهی علائم و تجهیزات ایمنی از اوایل اسفند نیز در سطح محورهای استان خبر داد و افزود: این برنامه شامل بازنگری وضعیت موجود علائم، روشنایی، حفاظ و سایر تجهیزات ایمنی منصوبه در راه‌های استان، بهبود وضعیت موجود حفاظ کنار جاده، برداشت علائم زائد و اضافی است.

نوروزی ابراز امیدواری کرد در سال 1395 بتوانیم با همدلی و تعامل بیشتر و رعایت تمام مقررات و قوانین توسط رانندگان شاهد سالی بدون حوادث جاده‌ای در کشور و استان باشیم.