سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بسته آموزشی رعایت نکات بهداشتی ایام محرم در مساجد مازندران توزیع شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بسته آموزشی رعایت نکات بهداشتی ایام محرم در مساجد مازندران توزیع شد

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی مازندران از توزیع بسته آموزشی رعایت نکات بهداشتی ماه محرم در مساجد استان خبرداد .

بسته آموزشی رعایت نکات بهداشتی ایام محرم در مساجد مازندران توزیع شد

نادر آهنگر روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : این بسته های آموزشی شامل سرفصل هایی پیرامون سلامت در اسلام ، بهداشت فردی و محیط سالم ، مصرف درست روغن و نمک ، بهداشت مواد غذایی ، سلام روان و رعایت نکات بهداشتی هنگام قربانی کردن دام است .
وی افزود : بسته های آموزشی بهداشت ویژه ماه محرم در 18 شبکه بهداشت و درمان شهرستان های مازندران توزیع شد و از طریق ادارات تبلیغات اسلامی در اختیار مساجد استان قرار گرفته است.
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سخنرانان مراسم عزاداری ماه محرم به عنوان اصلی ترین افراد در انتقال آموزش های ارائه شده در این بسته ها نام برد و گفت : به کار بستن این آموزش ها در حفظ سلامت شرکت کنندگان در این مراسم تاثیر بسزایی خواهد داشت .
وی تاکید کرد : این نکات بهداشتی می بایست توسط دست اندرکاران امور طبخ و توزیع غذای نذری در ایام محرم جدی گرفته شود .
آهنگر با اشاره به استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای توزیع غذاهای نذری درایام محرم ، افزود : افراد سعی کنند تا از ظروف یکبار مصرف گیاهی برای توزیع غذای گرم استفاده کنند.
وی ظروف یکبار مصرف را به دلیل تجزیه مواد براثر گرما عاملی برای بروز بیماری سرطان دانست و ادامه داد : با رعایت نکات لازم در توزیع غذا می توان از بروز چنین بیماری هایی جلوگیری کرد .
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین از آشپزهای مساجد خواست تا در پخت غذا از استفاده زیادی و بیش از حد مورد نیاز روغن و نمک بپرهیزند و گفت : افراد مبتلا به فشار خون با خوردن غذهای پرچرب و پرنمک دچار مشکل می شوند .
براساس آمارهای اعلام شده پنج هزار هیات مذهبی برگزاری برنامه های عزادارای ایام محرم امسال رادر مازندران انجام می دهند .