جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

بزرگ‌ترین چالش جوامع غربی در بحران معنویت است - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگ‌ترین چالش جوامع غربی در بحران معنویت است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام ناصر شکریان با توجه به مغتنم شمردن ایام محرم‌الحرام یکی از مهم‌ترین رسالت‌های روحانیت را هدایت و ارشاد مردم دانست.

وی گفت: در شرایطی که دشمنان از هر ابزاری برای خدشه‌دار کردن دین استفاده می‌کنند وظیفه روحانیت سنگین‌تر از هر زمان دیگری است.

این مسئول شبهات دینی را خطر بزرگی برای برای جامعه دینی دانست و افزود: مبلغان دینی به عنوان پیشگامان عرصه تبلیغی نخستین کسانی هستند که باید با این شبهه‌افکنی‌ها مقابله کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه دشمنان هر روز شبهات جدیدی را مطرح می‌کنند که نیازمند پاسخگویی به آن است، بیان داشت: مبلغان دینی باید با مجهز شدن به سلاح علم و تقوا پاسخگوی این شبهات باشند.

شکریان به تلاش دشمنان اسلام و انقلاب برای خدشه‌دار کردن جایگاه روحانیت اصیل و آگاه شیعه اشاره کرد و با بیان اینکه روحانیت هیچ‌گاه در برابر توطئه‌افکنی‌های دشمنان سکوت نکرده است، افزود: تاریخ فعالیت‌های مبارزاتی علما و روحانیان سرشار از مقابله با اجانب و مستکبران عالم است.

وی به نهضت عظیم امام خمینی(ره) و نقش‌آفرینی روحانیت اشاره کرد و با بیان اینکه این انقلاب عظیم با حضور روحانیت و همراهی ملت ایران به پیروزی رسید، ادامه داد: نقش برجسته و خدمات صادقانه روحانیت در 35 سال گذشته بر هیچ کس پوشیده نیست.

شکریان با اشاره به اینکه دشمن همواره از نقش روحانیت در عرصه‌های مختلف نظام اسلامی هراسان و عصبانی است، خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب روحانیت را سد بزرگی در برابر توطئه‌های شوم خود می‌دانند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه روحانیت به عنوان ملجأ و پناهگاه مردم همواره مورد توجه عموم جامعه بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر نیز تلاش دشمنان برای خدشه‌دار کردن جایگاه روحانیت و ایجاد فاصله میان مردم و روحانیت بی‌فایده است زیرا ملت ایران اسلامی هوشیارتر از هر زمانی دیگری در صحنه دفاع از انقلاب حضور دارد.

شکریان با اشاره به اینکه نقش روحانیت در حرکت‌های مردمی علیه نظام سلطه همواره پررنگ و ریشه‌دار بوده است، تصریح کرد: حضور روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی نمونه‌هایی از نقش‌آفرینی روحانیت در عرصه‌های انقلاب اسلامی است.

خطیب موقت شهرستان بابل پیروی از رهنمودهای ولی‌فقیه را در رسیدن به سرمنزل سعادت ضروری دانست و گفت: تنها با حرکت در مسیر ولایت خواهیم توانست به مقصد نهایی برسیم.

وی علما و روحانیت را امین و مورد وثوق مردم دانست و بیان کرد: مردم در تاریخ همواره در حوزه‌های مختلف از محضر مراجع و علما برای رفع بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی بهره برده‌اند.

عضو شورای فرهنگی عمومی مازندران با اشاره به اینکه مبلغان به عنوان سفیران عرصه تبلیغ احکام دینی باید با ترویج احکام اسلامی و ارزش‌های ناب شریعت محمدی را در جامعه گسترش دهند، گفت: جامعه در هر زمانی نیازمند آموختن مبانی دینی است.

وی در پایان با اشاره به خوی استکباری نظام سلطه تصریح کرد: ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﮐﻪ مستکبران عالم با ﺑﺤﺮﺍﻥ‌های فرهنگی ﺩﺭﺻﺪﺩ ﺗﻬﯽﮐﺮﺩﻥ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺍﺯ ﻣﻌﻨﻮﯾﺖ ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﺗﺒﻠﯿﻎ ﺩﯾﻦ و ﺍﺭﺯﺵﻫﺎی ﻧﺸﺄﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﺯ قرآن و اهل بیت(ع) برای ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ با ﺍﯾﻦ ﺑﺤﺮﺍﻥﻫﺎ امری اجتناب‌ناپذیر است.

{jcomments off}