جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

بزرگداشت ملاصدرا در نوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگداشت ملاصدرا در نوشهر برگزار می‌شود

بزرگداشت ملاصدرا در نوشهر به همت مؤسسه مردم‌نهاد فرهنگی هنری نیما یوشیج برگزار می‌شود.

بزرگداشت ملاصدرا در نوشهر برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، مدیر مؤسسه مردم‌نهاد فرهنگی‎هنری نیما یوشیج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از موارد پیش‎بینی‎شده در اساس‌نامه مؤسسه مردم‎نهاد فرهنگی‎هنری نیما یوشیج، بزرگداشت و برگزاری سمینارهای تخصصی پیرامون بزرگان و معماران ساحت اندیشه و ادب در این سرزمین است.

میثم زندی افزود: روز اول خرداد ماه در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران، مزین به بزرگداشت یکی از مفاخر و گنجینه‌های بی‌بدیل تاریخ اندیشه و فرهنگ ایران، «صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام شیرازی» ملقب به «صدرالمتالهین» یا «ملاصدرا»، متأله و فیلسوف شیعه ایرانی سده یازدهم هجری قمری و بنیان‌گذار حکمت متعالیه است.

وی خاطرنشان کرد: «صدرالمتالهین» از معدود قلل مرتفع در میان جمع کثیر فیلسوفان و متکلمان موحّد و متفکّرى فوق‌العاده بوده و در میان فلاسفه‌ اسلامى، ایشان نقطه‌ عطف به‌شمار مى‌آیند و در تاریخ فلسفه‌ اسلامى جایگاهى برجسته و ممتاز دارند.

مدیر مؤسسه مردم‌نهاد فرهنگی‌هنری نیما یوشیج تصریح کرد: آنچه ایشان در فلسفه و الهیات به بشریت ارزانى داشته است، اگرچه نهایت و غایت آن نیست ولی دفینه‌هاى گران‌سنگى از دانش و معرفت است که او به قیمت بذل جسم و جان، براى آدمى به ارمغان آورده است.

زندی از تمامی عوامل دست‌اندرکار، فرماندار شهرستان نوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر، شورای اسلامی شهر و شهرداری نوشهر، اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران ـ نوشهر، دستگاه‌های انتظامی و امنیتی به‌خاطر پشتیبانی و همکاری در روند آماده‌سازی مقدمات همایش قدردانی کرد.

به گزارش فارس، همایش بزرگداشت ملاصدرا برای معرفی شخصیت و تحلیل آرا و اندیشه‌های این حکیم فرزانه، روز پنج‌شنبه 30 اردیبهشت ماه 95 به همت مؤسسه مردم‎نهاد فرهنگی‎هنری نیما یوشیج به مدیریت میثم زندی و مشارکت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی و شهرداری نوشهر، در سالن اداره‎کل بنادر و دریانوردی مازندران ـ نوشهر برگزار می‌شود.

طبق اخبار واصله، سخنران این همایش یکی از شخصیت‌های ممتاز علمی، فلسفی و اجتماعی معاصر بوده که در نزد مردم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و در روزهای آتی در صورت اعلام قطعی مدیر مؤسسه، به سمع و نظر مخاطبان می‎رسد.

علاقه‎مندان برای حضور در مراسم، نام و نام خانوادگی خود را به شماره 09113950669 پیامک کنند.