جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

بزرگداشت علمای شاخص بخش کجور برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگداشت علمای شاخص بخش کجور برگزار می شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی در شورای فرهنگ عمومی نوشهر پیشنهاد داد، بزرگداشت علمای شاخص در سطحی بالاتر از استان برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه منطقه کجور در گسترش علم و تشییع در استان نقش مهمی و تاریخی دارد بیان داشت: نخستین نماز جمعه کجور در 700 سال قبل برپا شده بود.

وی به تنظیم 237 برنامه محوری در راستای تحق شعار سالجاری اشاره و اضافه کرد: این برنامه در قالب یک کتابچه در اختیار مسئولان قرار گرفته است.

حجت الاسلام ابراهیمی، وجود بیش از سه هزار موسسه فرهنگی، هنری و قرانی را از ظرفیتهای استان بیان کرد.

حجت الاسلام محمود مشایخ امام جمعه نوشهر نیز، به اهمیت برگزاری بزرگداشت علمای شاخص کجور اشاره کرد و گفت: برگزاری این مراسم یک ضرورت است که باید نسبت به اجرای آن تلاش کرد.

حجت الاسلام محمود مشایخ بیان داشت: علمای شاخص زیادی در منطقه داریم که  شيخ فضل الله نوري كجوري و آيت الله ميرزا يداله نظرپاك كندلوسي از جمله آن هستند.

وی با اشاره به تقدیم 465 شهید رد شهرستان گفت: 150 عالم شهرستان در شهر قم و 180 طلبه برادر و خواهر در حوزه علمیه شهرستان فعالیت می کنند.

فرماندار نوشهر نيز برگزاري بزرگداشت علماي شاخص كجور را اقدامي ارزشمند خواند و گفت: بايد در اين زمينه شوراي سياستگذاري و دبيرخانه اين همايش تشكيل و راه اندازي شود و اين مي تواند سرآغاز خوبي براي ادامه كار باشد.

محمدعلي قمي اويلي اظهار داشت: شهرستان نوشهر آمادگي لازم را براي هرگونه كمك به برگزاري اين بزرگداشت را دارد و اميدواريم بتوانيم حركتي ماندگار در اين حوزه رقم بخورد.

بابک شمس ناتری سرپرست اداره ارشاد نوشهر نیز، به موضوع جلسه شورای فرهنگ عمومی نوشهر با عنوان بزرگداشت علمای شاخص کجور پرداخت و بیان کرد: در نظامی زندگی و کار می‌کنیم که رهبری آن بر عهده عالم و دانشمند فرهیخته است.

شمس‌ناتری، آیت‌الله شیخ محمدمهدی کجوری، آیت‌الله شیخ ابوالقاسم کبیرکجوری، آیت‌الله میرزا یدالله نظرپاک کندلوسی و آیت‌الله شیخ فضل‌الله کجوری ملقب به نوری از علمای شاخص و برجسته منطقه کجور نام برد و تصریح کرد: منطقه کجور با داشتن چنین دارایی‌ها و سرمایه‌های ارزشمندی بیانگر ابعاد وسیع معنوی، تاریخی و ارزشی این منطقه دارد.